Για εργοδότες
Κωδ:SA0324
Sales Representative - Πωλητής B2B
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Αρμοδιότητες:
• Επίτευξη εταιρικών στόχων, επικοινωνία, διαχείριση & ανάπτυξη δικτύου
χονδρικής σε Αττική και επαρχία μέσω επισκέψεων με βάση την εμπορική πολιτική της εταιρίας
• Ανεύρεση νέου πελατολογίου στην περιοχή ευθύνης του, εφόσον χρειάζεται
• Εφαρμόζει , επιβλέπει και ενισχύει τα εμπορικά πρότυπα και την
στρατηγική της εταιρίας στο δίκτυο συνεργαζόμενων καταστημάτων χονδρικής
• Εφαρμόζει και προσαρμόζει πρακτικές και διαδικασίες εντός του δικτύου
καταστημάτων χονδρικής, σύμφωνα με τους εμπορικούς στόχους και την
εταιρική πολιτική

Προσωπική πώληση -Διαχείριση πελατών:
• Κωδικολόγιο/Διανομή
• Μερίδιο και εικόνα ραφιού
• Υλοποίηση κεντρικών ενεργειών
• Έξτρα σημεία πώλησης & έξτρα ενέργειες
• Παρακολούθηση αγορών/πωλήσεων πελάτη (στατιστικά)
• Παρακολούθηση παροχών πελάτη
• Διαδικασία πώλησης (6χ7) & επίτευξη στόχου
• Κλείσιμο λογαριασμών
• Feedback αγοράς & ανταγωνισμού
• Καλλιέργεια & διατήρηση καλών σχέσεων

Απαραίτητα προσόντα:
• 2ετή εμπειρία σε θέση εξωτερικού πωλητή
• Απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ Διοίκησης ή Οικονομικών σπουδών (επιθυμητό)
• Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας (προφορικός και γραπτός λόγος)
• Καλή γνώση χρήσης προγραμμάτων Microsoft Office. (ειδικά excel )
• Εμπειρία σε συστήματα ERP-CRM (επιθυμητό)
• Ευελιξία, προσαρμοστικότητα
• Πελατοκεντρική προσέγγιση και εστίαση στην επίτευξη στόχων
• Αναλυτική σκέψη & Αριθμητικές δεξιότητες
• Ικανότητα χειρισμού εκτάκτων αναγκών
• Ομαδικό πνεύμα
• Δίπλωμα οδήγησης
• Δυνατότητα ταξιδιών

Παροχές εταιρείας:
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών – Προμήθειες πωλήσεων
• Εταιρικό αυτοκίνητο-κινητό – tablet – έξοδα μετακίνησης
• Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
• Διαρκής εκπαίδευση
• Ευκαιρίες εξέλιξης

Στείλτε το βιογραφικό σας στο hr@hrintegrated.gr

Μαρκόπουλο Μεσογαίας
πριν 2 μήνες