Για εργοδότες
Υπάλληλος Τμήματος Εξαγωγών με γνώση Γαλλικών
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Περιγραφή θέσης

  • Συνολική διαχείριση παραγγελιών πελατών (καταχώριση, συλλογή εμπορευμάτων, συντονισμός αποστολής, συλλογή όλων των εγγράφων εξαγωγής)
  • Συνεργασία με άλλα τμήματα της εταιρείας (προμήθειες, αποθήκη, λογιστήριο)
  • Διατήρηση καταστάσεων του πελατολογίου
  • Επικοινωνία με πελάτες (τηλεφωνική, γραπτή και προσωπικές συναντήσεις)
  • Παρουσία σε εμπορικές εκθέσεις στο εξωτερικό

Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο Τ.Ε.Ι ή Α.Ε.Ι. οικονομικής κατεύθυνσης, Διοίκησης Επιχειρήσεων, Marketing
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχο τμήμα ή σε άλλο τμήμα εμπορικής επιχείρησης
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού προγραμμάτων MS Office
  • Εμπειρία χειρισμού κάποιου ERP προγράμματος
  • Άριστη γνώση της ελληνικής και γαλλικής γλώσσας (σε προφορική & γραπτή επικοινωνία)
  • Επιθυμητή η άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Προϋπηρεσία στον κλάδο της μόδας και του αξεσουάρ θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρως
  • Ανεπτυγμένες ικανότητες επικοινωνίας και οργάνωσης
  • Μαθηματική αντίληψη
  • Αξιολόγηση προτεραιοτήτων και ικανότητα διεκπεραίωσης πολλαπλών καθηκόντων
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών με προσανατολισμό στους στόχους
  • Ομαδικό πνεύμα και ευελιξία

Παροχές εταιρείας

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύγχρονο και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον

Αθήνα
πριν 8 μήνες