Για εργοδότες
ΠΩΛΗΤΗΣ-ΧΗΜΙΚΟΣ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Υπάλληλος χημικός- πωλητής

Η CHEMICAL NET είναι μία εμπορική εταιρεία που αντιπροσωπεύει και διανέμει πρώτες ύλες στην χημική βιομηχανία και συγκεκριμμένα:

Χρωματοβιομηχανία, βιομηχανία πλαστικών υλών, κόλλας κ.λ.π

Αναλαμβάνει την προμήθεια και παράδοση των προϊόντων όπως:

Επιστημονική ενημέρωση για την χημική σύσταση των προϊόντων, την  δράση τους και το ποσοστό χρήσης τους στα τελικά προίόντα.

Κύριες αρμοδιότητες:

  1. Επικοινωνία με πελάτες (υπάρχοντες ή νέους) τηλεφωνικά & e-mail
  2. Επισκέψεις στα εργοστάσια με ζωντανή παρουσία και παράδοση δειγμάτων.
  3. Συγγραφή & αποστολή προσφορών & τεχνικών φυλλαδίων κ.λ.π
  4. Παρακολούθηση δοκιμών (Follow up) και κλείσιμο παραγγελίας.
  5. Δημιουργία & διατήρηση αρχείου για κάθε πελάτη.
  6. Εμπειρία στην οργάνωση και ανάπτυξη δικτύου πωλήσεων.
  7. Δυνατότητα πραγματοποίησης ταξιδιών εσωτερικό/εξωτερικό.

Απαιτούμενα προσόντα

  1. Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Χημικού, Χημικών Μηχανικών, Μηχανικός Υλικών