Για εργοδότες
Κωδ:5383/DM/ESS/GR
Επιθεωρητής Πωλήσεων Δικτύου Λιανικής
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Η ICAP Executive Search & Selection είναι μέρος της ICAP People & Employment Solutions, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα και στην Κύπρο.

Με περισσότερα από 50 χρόνια εμπειρίας, ειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή ανώτατων και ανώτερων στελεχών σε όλους τους κλάδους της οικονομίας.

Για λογαριασμό ιδιαίτερα δυναμικής εμπορικής εταιρείας, με ηγετική θέση στον κλάδο της λιανικής πώλησης γυναικείων και ανδρικών ενδυμάτων, εσωρούχων και αξεσουάρ, αναζητούμε το παρακάτω στέλεχος.

Ref. 5383/DM/ESS/GR

Ο Ρόλος:

Ο/Η υποψήφιος/-α, θα επιβλέπει τη σωστή λειτουργία των ιδιοκτητών και franchise καταστημάτων έχουν τας ως στόχο την εύρυθμη λειτουργία τους και τη μεγιστοποίηση των εσόδων.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση Προσωπικού και ευθύνη για την πρόσληψη (στα ιδιόκτητα καταστήματα), εκπαίδευση και καθοδήγηση του προσωπικού στα καταστήματα.
  • Διαχείριση Καταστημάτων και παρακολούθηση της λειτουργίας τους με στόχο τη διασφάλιση της ομαλής και αποτελεσματικής λειτουργίας τους.
  • Συστηματική παρακολούθηση των αποτελεσμάτων και μέριμνα για την επίτευξη των στόχων.
  • Επίβλεψη αποθεμάτων και έλεγχος της διαδικασίας εφοδιασμού των καταστημάτων.
  • Επίλυση Προβλημάτων που προκύπτουν στα καταστήματα και προτείνει λύσεις επιβλέποντας την υλοποίηση των αποφασισθέντων.
  • Παρακολούθηση Ανταγωνισμού και ανάλυση των ενεργειών και των στρατηγικών του.
  • Συνεχής επικοινωνία με την κεντρική διοίκηση για όλα τα παραπάνω θέματα.

Απαιτούμενα προσόντα

  • Η κατοχή πτυχίου, ειδικά με κατεύθυνση στη διοίκηση επιχειρήσεων θα εκτιμηθεί
  • Προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση στις πωλήσεις λιανικής ή τουλάχιστον τριών ετών σε θέση Υπευθύνου ή Βοηθού Υπευθύνου καταστήματος
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
  • Εξοικείωση με τη χρήση Η/Υ
  • Δυναμική και ευχάριστη προσωπικότητα
  • Διοικητικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Δυνατότητα τακτικών μετακινήσεων στο εσωτερικό (με μικρό όμως αριθμό διανυκτερεύσεων) και περιστασιακά και στο εξωτερικό
  • Άδεια οδήγησης αυτοκινήτου

Η εταιρία προσφέρει:

Ικανοποιητικό πακέτο αμοιβών (μισθός και μπόνους), ιδιωτική ασφάλιση, εταιρικό αυτοκίνητο και κινητό τηλέφωνο, laptop, διατακτικές σίτισης (ticket restaurant), διαρκή εκπαίδευση και καθοδήγηση, δυνατότητα ανάπτυξης μέσα στο δίκτυο της εταιρείας.

Θεσσαλονίκη
πριν 9 μήνες