Για εργοδότες
ΠΩΛΗΤΗΣ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Μεγάλη εταιρεία φωτισμού στην Αθήνα ζητάει πωλητή για διαχείριση και ανάπτυξη πελατολογίου στην Αττική.

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση (διατήρηση και ανάπτυξη) υπάρχοντος πελατολογίου μέσω επισκέψεων στην έδρα του πελάτη.
  • Δημιουργία νέα πελατολογίου.
  • Εφαρμογή στρατηγικών διείσδυσης για νέες συνεργασίες πελατών.
  • Έρευνα αγοράς – Έλεγχος και ανάλυση ανταγωνισμού.

Προσόντα:

  • Τουλάχιστον 5 έτη προϋπηρεσία σε μεγάλη οργανωμένη επιχείρηση σε αντίστοιχη θέση – πωλήσεων.
  • Καλή γνώση μηχανογραφικών συστημάτων και MS OFFICE.
  • Δυνατότητα αντίληψης των αναγκών του πελάτη – υπερχονδρική / μεγάλα έργα.
  • Ικανότητα διαχείρισης μεγάλων πελατών – key account.

Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Άριστη επικοινωνιακή και οργανωτική ικανότητα.
  • Δυναμική προσωπικότητα.
  • Πνεύμα ομαδικής εργασίας.
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών.
  • Ικανότητα εργασίας κάτω από πίεση χρόνου.
  • Αποτελεσματικότητα.

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Όχημα από εργασία προς πελάτες.
  • Εταιρικό τηλέφωνο.
  • Tablet

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
ΠΩΛΗΤΗΣ
Ταύρος
πριν 9 μήνες