Για εργοδότες
Πωλητής/Ταμίας στο κατάστημα Κήπων Έβρου
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΦέρεςΤοποθεσία
Φέρες
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος
ΘΕΣΗ: ΤΑΜΙΕΣ / ΠΩΛΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ - Ημ. Πρόσληψης άμεσα

Αναφέρεται στον Προϊστάμενο Βάρδιας -  Shift Supervisor

Έδρα στο κατάστημα Κήπων Έβρου

Η Εταιρεία

Η εταιρεία Καταστήματα Αφορολογήτων Ειδών A.E., θυγατρική του Ομίλου Dufry, η οποία δραστηριοποιείται από το 1979 στο λιανικό εμπόριο και διαθέτει 118 καταστήματα σε 48 σημεία (αεροδρόμια, λιμάνια, μεθοριακούς σταθμούς) σε όλη την Ελλάδα, στα πλαίσια περαιτέρω ανάπτυξης των δραστηριοτήτων της, ζητά να στελεχώσει τα καταστήματα της με Ταμίες / Πωλητές-τριες.

Περιγραφή εργασίας

Είναι υπεύθυνος/η για την παροχή μιας ολοκληρωμένης εμπειρίας αγορών για τους πελάτες μας, με ολοκληρωμένη γνώση των προϊόντων και άριστη εξυπηρέτηση.

Ενδεικτικές Αρμοδιότητες

  • Καλωσόρισμα και παροχή υψηλού επιπέδου υπηρεσιών εξυπηρέτησης στους πελάτες του καταστήματος.
  • Προϊοντική ενημέρωση πελατών.
  • Τακτοποίηση εμπορευμάτων και διατήρηση της τάξης στο κατάστημα
  • Επίλυση παραπόνων πελατών, καθοδήγηση τους και παροχή σχετικών πληροφοριών.
  • Διεξαγωγή ταμειακών συναλλαγών με πελάτες και οργάνωση ταμείου.
  • Λειτουργεί με παραγωγικό τρόπο, ενώ ταυτόχρονα συνεργάζεται και υποστηρίζει άλλα μέλη της ομάδας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία ως πωλητής/πωλήτρια σε καταστήματα λιανικής πώλησης.
  • Επαγγελματική συμπεριφορά, ομαδικό πνεύμα συνεργασίας, επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες.
  • Ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα με άμεση ανταπόκριση στην εκτέλεση καθηκόντων
  • Παθιασμένος για την εξυπηρέτηση των πελατών και την καθοδήγησή τους προς την καλύτερη εμπειρίας αγορών τους.
  • Άριστη γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας. Η γνώση πρόσθετων γλωσσών θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Διαθεσιμότητα εργασίας σε αργίες και πρόγραμμα με βάρδιες.

Προσφέρονται

8ωρη απασχόληση/ Πενθήμερη Εργασία/ Ανταγωνιστικές αποδοχές/ Άριστες συνθήκες εργασίας/ Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης/ Συνεχής εκπαίδευση/ Εργασία σε διεθνές περιβάλλον/ Bonus Παραγωγικότητας βάση επίτευξης στόχου

Φέρες