Για εργοδότες
Πωλητές-Πωλήτριες Νότια Προάστια
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Πωλητές – Πωλήτριες Νότια Προάστια

Έχεις πάθος για τις πωλήσεις? Θέλεις να εργαστείς και να εξελιχθείς σε ένα δυναμικό και αναπτυσσόμενο περιβάλλον? Αγαπάς τα κατοικίδια όσο εμείς;

Γίνε και εσύ μέλος της ομάδας Pet City!

Ποιοι είμαστε;

Η Pet City είναι η μεγαλύτερη αλυσίδα καταστημάτων τροφών και αξεσουάρ κατοικίδιων ζώων στην Ελλάδα, με παρουσία άνω των 30 ετών στο χώρο του λιανικού εμπορίου. Η ομάδα μας αποτελείται από ένα δίκτυο 90 καταστημάτων και 800 ανθρώπων που αγαπούν τα ζώα, τους αρέσει η εξέλιξη και η γνώση και δίνουμε καθημερινά τον καλύτερό μας εαυτό στην Pet εξυπηρέτηση. Στα πλαίσια της ανάπτυξης μας αναζητούμε ενθουσιώδεις υποψηφίους με πάθος για τις πωλήσεις και προσανατολισμένοι στην καλύτερη δυνατή εξυπηρέτηση των πελατών μας για να καλύψουν τις θέσεις Πωλητής/τρια στα καταστήματα: Βάρη, Βούλα, Γλυφάδα, Άνω Γλυφάδα, Αγιος Δημήτριος, Άλιμος, Νέος Κόσμος, Παγκράτι

Αν τα παραπάνω χαρακτηριστικά σου ταιριάζουν, στείλε μας σήμερα το βιογραφικό σου και πάρε θέση στη δυναμική ομάδας μας!

Οι αρμοδιότητες σας:

  • Υποδοχή, ενημέρωση και καθοδήγηση πελατών για την καλύτερη επιλογή αγοράς
  • Πωλήσεις και εξυπηρέτηση μετά την πώληση εξασφαλίζοντας ένα θετικό customer experience
  • Έλεγχος stock καταστήματος και αναπλήρωση όταν είναι απαραίτητο για την καλύτερη δυνατή εξυπηρέτηση των αναγκών
  • Διεκπεραίωση των παραγγελιών, παραλαβή και οργάνωση αποθήκης και του κεντρικού χώρου του καταστήματος
  • Παραλαβή και έλεγχος παραγγελίας
  • Χρήση ταμειακής μηχανής

Απαραίτητα προσόντα:

  • Διάθεση για εκπαίδευση και εξέλιξη
  • Προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση του πελάτη και ικανότητα διαχείρισης παραπόνων
  • Βασική γνώση αγγλικών και Η/Υ
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία και ευχάριστη προσωπικότητα
  • Υπευθυνότητα και συνέπεια
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας

Οι παροχές μας:

  • Συνεχής εκπαίδευση και ανάπτυξη μέσω του Pet City Academy
  • Επιβράβευση για την επίτευξη των εταιρικών στόχων
  • Δυναμικό και συνεχώς αναπτυσσόμενο περιβάλλον εργασίας με προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Πρόγραμμα εταιρικών παροχών και εκπτώσεις για το προσωπικό στα καταστήματα της εταιρίας μας

Μπορείς να δηλώσεις το ενδιαφέρον σου για να εργαστείς στον Leader της αγοράς, στέλνοντας το βιογραφικό σου και στο workwithus@petcity.gr σημειώνοντας την περιοχή που σε ενδιαφέρει!

Γλυφάδα
πριν 10 μήνες
Χωρίς προϋπηρεσία / Χωρίς εμπειρία