Για εργοδότες
VISUAL MERCHANDISER
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος

Ο ΟΜΙΛΟΣ LAPIN HOUSE ζητά VISUAL MERCHANISER

  • Έχεις πάθος για την μόδα και το visual merchandising?
  • Είσαι οργανωτικός και γνωρίζεις από Reporting Sale Out και Sale Through?
  • Έχεις εμπειρία πάνω στο Visual Merchandising και στο Stock Replenishment?
  • Είσαι εξοικειωμένος/η με τα social media?
  • Τότε αυτή η θέση είναι ιδανική για εσένα! Ο όμιλος Lapin House αναζητάει  Visual Merchandising Assistant για τα εμπορικά της στην Ν. Ιωνία και στο Περιστέρι.

Αρμοδιότητες:

  • Δημιουργία ελκυστικών και εντυπωσιακών οπτικών παρουσιάσεων (Visual Merchandising) με βάση την φιλοσοφία και το στυλ του κάθε corner
  • Επικοινωνιακός/κη και προσαρμοστική στην ανάγκες της κάθε εταιρίας.
  • Εφαρμογή της συνολικότερης στρατηγικής Visual Merchandising ανάλογα με την εμπορικότητα του κάθε brand
  • Διασφάλιση της διατήρησης της ελκυστικής και εμπορικής εικόνας των corners
  •  Product Rotation μέσα στα corners του εμπορικού
  • Διαμόρφωση  βιτρινών, κεντρικών διάδρομων και corner με instore displays με στόχο την αύξηση πωλήσεων και βελτίωση του sale-out.
  • Αναζήτηση καινούργιων trends και lifestyle που θα διαμορφώσουν την στρατηγική και την φιλοσοφία του VM των εμπορικών.
  • Προμήθεια των props, απαραίτητων υλικών, και αξεσουάρ για τα dispalys ανάλογα με την σεζόν που διανύουμε.
  • Μελέτη Sale-out και Sale-through σε όλα τα SQU που διαχειριζόμαστε, με στόχο την ταχύτερη πώληση και ανάπτυξη των slow sellers.

Aπαραίτητα προσόντα :

  • Designs tools
  • Photoshop
  • Σχεδιασμός/Γραφιστικά
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • MS OFFICE

Στείλε το βιογραφικό σου αναφέροντας απαραιτήτως τον κωδ EMP/VM

Νέα Ιωνία