Για εργοδότες
Κωδ:kalamata
Bill Cost Καλαμάτα / ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ-ΠΩΛΗΤΡΙΑ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
51-100
Λιανικό Εμπόριο
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης

Η εταιρία μας επιθυμεί να εντάξει στο δυναμικό της για το νέο κατάστημα της Καλαμάτας Υπέυθυνη καταστήματος /πωλήτριες πλήρους και μερικής απασχόλησης με προϋπηρεσία στο χώρο των πωλήσεων και της ένδυσης, για σταθερή συνεργασία στα καταστήματα μας .

Αρμοδιότητες Store Manager

· Σωστή λειτουργία του καταστήματος και τήρηση όλων των προβλεπόμενων διαδικασιών.

· Διοίκηση – εκπαίδευση και συντονισμός της ομάδας των εργαζομένων

· Επίτευξη των οικονομικών στόχων του καταστήματος

· Παρακολούθηση βασικών δεικτών απόδοσης (KPI’S)

· Διασφάλιση υψηλού επιπέδου εξυπηρέτησης και δημιουργία σχέσης εμπιστοσύνης με τους πελάτες

· Παρακολούθηση του ανταγωνισμού και των εξελίξεων της αγοράς

Απαραίτητα προσόντα:

· Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 έτη στον τομέα της γυναικείας ένδυσης σε ανάλογη θέση ευθύνης

· Πτυχίο ανώτερης ή ανώτατης εκπαίδευσης

· Γνώση H/Y(MS OFFICE)

· Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας

· Ομαδικότητα και προσανατολισμός στο αποτέλεσμα

· Άριστη, επικοινωνιακή οργανωτική ικανότητα

Βελτιστοποίηση της εμπειρίας του πελάτη εντός του καταστήματος και καθοδήγηση του μέσω των κατάλληλων προτάσεων

· Ανάδειξη των προϊόντων μέσω της καλής γνώσης των τεχνικών τους χαρακτηριστικών

· Έλεγχος αποθεμάτων και αναπλήρωση τους

· Χειρισμός ταμειακής μηχανής και πιστωτικών συναλλαγών

· Παραλαβή εμπορεύματος και οργάνωση αποθήκης σε συνεργασία με τον/την store manager

Αρμοδιότητες Sales assistant

· Αποδεδειγμένη εμπειρία πωλήσεων στο χώρο ένδυσης (Άνω του 1 έτους)

· Προσανατολισμός στην άριστη εξυπηρέτηση του πελάτη και δυνατότητα διαχείρισης παραπόνων

· Εξαιρετικές επικοινωνιακές & διαπροσωπικές δεξιότητες

· Βασική γνώση αγγλικής γλώσσας & Η/Υ

· Ομαδικό πνεύμα

Η εταιρία προσφέρει:

· Ευχάριστο και σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον

· Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

· Bonus Πωλήσεων

· Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης

Καλαμάτα
Με κάποια εμπειρία
Πλήρης απασχόληση / Μερική απασχόληση