Για εργοδότες
Κωδ:VMP-0424
Visual Merchandiser - GAP Meditteranean Cosmos

Περιγραφή Θέσης

Αναφερόμενος στον Διευθυντή του καταστήματος, ο Visual Merhandiser είναι υπεύθυνος για την υλοποίηση των απαραίτητων ενεργειών για την αποτελεσματική οπτική ανάδειξη και τοποθέτηση των προϊόντων σύμφωνα με τα πρότυπα και τις κατευθυντήριες γραμμές της GAP.

Πιο συγκεκριμένα:

  • Φροντίζει ώστε να διασφαλιστεί η ελκυστική παρουσίαση των εμπορευμάτων στους χώρους του καταστήματος και στη βιτρίνα.
  • Συνεργάζεται στενά με την ομάδα πωλήσεων, αγορών και marketing για τη δημιουργία πλάνων ενεργειών και την υλοποίησή τους αναφορικά με το στήσιμο των εσωτερικών χώρων των καταστημάτων, τις βιτρίνες και τις διαφορετικές σημάνσεις.
  • Παρέχει συνεχή εκπαίδευση στο προσωπικό των καταστημάτων με σκοπό τη βελτιστοποίηση της προϊοντικής γνώσης, την βέλτιστη παρουσίαση των προϊόντων και την τήρηση των προδιαγραφών του visual merchandising που ορίζονται από την GAP.
  • Έχει την ευθύνη για την οργάνωση, τη διαχείριση και την παραγγελία του υλικού παρουσίασης σε επίπεδο καταστήματος.
  • Μεριμνά για τον έγκαιρο ανεφοδιασμό των προϊόντων ανάλογα με τις ανάγκες.
  • Συμμετέχει ενεργά στην πώληση και εξυπηρέτηση των πελατών καθώς και στη διεκπεραίωση όλων των καθημερινών λειτουργιών του καταστήματος.

 Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία τουλάχιστον 1-2 χρόνων σε ανάλογη θέση στον τομέα της ένδυσης
  • Πτυχίο visual merchandising ή interior design
  • Ιδιαίτερο ενδιαφέρον και εμπεριστατωμένη γνώση για τη μόδα και τις νέες τάσεις
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας, ικανότητα οργάνωσης και αποτελεσματικής διαχείρισης χρόνου
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας.
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ (περιβάλλον MS Office)
  • Αναπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Δημιουργικότητα και αναλυτική σκέψη
  • Πελατοκεντρική σκέψη και προσανατολισμός στην επίτευξη στόχων

Προσφέρουμε

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ομαδικό ιατροφαρμακευτικό πρόγραμμα
  • Εκπτώσεις στα προϊόντα της εταιρίας
  • Συστηματική εκπαίδευση και δυνατότητες εξέλιξης
Πυλαία
πριν 21 μέρες