Για εργοδότες
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΠΩΛΗΣΕΩΝ Β2Β (Β2Β SALES REPRESENTATIVE)
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης

Η εταιρία ΑΝΑΣΤΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Γ. Α.Ε. αναπτύσσεται διαρκώς εδώ και 40 χρόνια στο χονδρικό εμπόριο ρουλεμάν & βιομηχανικών ειδών καλύπτοντας τις ανάγκες των πελατών της σε Ελλάδα & εξωτερικό στους κλάδους της βιομηχανίας, ναυτιλίας & κατασκευής μηχανημάτων.

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΠΩΛΗΣΕΩΝ B2B (Β2Β SALES REPRESENTATIVE)

Στο πλαίσιο της δυναμικής μας ανάπτυξης, αναζητούμε Αντιπρόσωπο Πωλήσεων B2B για τις εγκαταστάσεις μας στο Αιγάλεω.

Περίληψη Θέσης Εργασίας

Ο ιδανικός υποψήφιος θα είναι υπεύθυνος για τον εντοπισμό πιθανών πελατών, την κατανόηση των αναγκών τους και την προσφορά προσαρμοσμένων λύσεων για την επίτευξη των επιχειρηματικών στόχων τους. Ο Αντιπρόσωπος Πωλήσεων B2B θα διαδραματίσει καθοριστικό ρόλο στην αύξηση των εσόδων και στην επέκταση της πελατειακής μας βάσης μέσω αποτελεσματικών στρατηγικών πωλήσεων και εξαιρετικής εξυπηρέτησης πελατών.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Προσδιορίστε και αναζητήστε πιθανούς πελάτες εντός του καθορισμένου τμήματος της αγοράς.
  • Διεξάγετε ενδελεχή έρευνα για να κατανοήσετε τις ανάγκες, τις προκλήσεις και τις αδυναμίες των πελατών.
  • Δημιουργήστε και διατηρήστε ισχυρές, μακροχρόνιες σχέσεις με τους πελάτες, κατανοώντας τις εξελισσόμενες απαιτήσεις τους και διασφαλίζοντας την ικανοποίηση των πελατών.
  • Αναπτύξτε και εφαρμόστε αποτελεσματικές στρατηγικές πωλήσεων για την επίτευξη και υπέρβαση των στόχων πωλήσεων.
  • Παρουσιάστε προσφορές προϊόντων σε υποψήφιους πελάτες, επιδεικνύοντας αξία και αντιμετωπίζοντας αποτελεσματικά τις αντιρρήσεις.
  • Διαπραγματευτείτε και κλείστε συμβάσεις πώλησης, διασφαλίζοντας αμοιβαία επωφελείς συμφωνίες τόσο για την εταιρεία όσο και για τον πελάτη.
  • Συνεργαστείτε με την ομάδα μάρκετινγκ για την ανάπτυξη στοχευμένων εκστρατειών μάρκετινγκ και προωθητικών ενεργειών.
  • Μείνετε ενήμεροι για τις τάσεις του κλάδου, τις εξελίξεις της αγοράς και τις δραστηριότητες ανταγωνιστών για να εντοπίσετε ευκαιρίες για επιχειρηματική ανάπτυξη.
  • Προετοιμάστε ακριβείς αναφορές πωλήσεων, προβλέψεις και ενημερώσεις για έλεγχο από τη διοίκηση.
  • Εκπροσωπήστε την εταιρεία σε εκδηλώσεις του κλάδου, συνέδρια και εμπορικές εκθέσεις για να βελτιώσετε την προβολή της επωνυμίας και να δημιουργήσετε δυνητικούς πελάτες.

Απαραίτητα προσόντα

  • Αποδεδειγμένο ιστορικό επιτυχίας σε πωλήσεις B2B, με τουλάχιστον 2 χρόνια εμπειρίας σε παρόμοια θέση.
  • Ισχυρή κατανόηση των διαδικασιών, τεχνικών και στρατηγικών πωλήσεων B2B.
  • Άριστες επικοινωνιακές, διαπραγματευτικές και διαπροσωπικές δεξιότητες.
  • Ικανότητα αποτελεσματικής διατύπωσης χαρακτηριστικών προϊόντων/υπηρεσιών, πλεονεκτημάτων και προτάσεων αξίας στους πελάτες.
  • Με κίνητρο, πρωτοβουλία και πάθος για υπέρβαση των στόχων πωλήσεων.
  • Ικανότητα να εργάζεστε μόνος αλλά και ως μέλος ομάδας συνεργατών.
  • Πτυχίο Διοίκησης Επιχειρήσεων, Μάρκετινγκ ή συναφούς κλάδου (κατά προτίμηση).
  • Γνώση του λογισμικού CRM και του Microsoft Office.
  • Προθυμία να ταξιδέψετε όπως απαιτείται για συναντήσεις πελατών και εκδηλώσεις του κλάδου.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό και laptop
  • Συνεχής εκπαίδευση

Γίνετε μέλος της δυναμικής μας ομάδας και ενός ανταποδοτικού περιβάλλοντος όπου οι συνεισφορές σας εκτιμώνται και οι ευκαιρίες για ανάπτυξη αφθονούν. Εάν είστε παθιασμένοι με την επιτυχία των πωλήσεων και τη δημιουργία ουσιαστικών σχέσεων με τους πελάτες, σας ενθαρρύνουμε να υποβάλετε αίτηση για τη θέση του αντιπροσώπου πωλήσεων B2B στην Αναστασόπουλος Γ. Α.Ε. σήμερα!

Αιγάλεω