Assistant store managers καταστήματα MANGO Γλυφάδας και River West Mall
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης

Ο Όμιλος Εταιριών FAIS δραστηριοποιείται σε καταστήματα λιανικής/χονδρικής ενδυμάτων, υποδημάτων και αξεσουάρ, σε καταστήματα για περισσότερα από 40 χρόνια, κυριαρχώντας στην ελληνική αγορά και επεκτείνοντας τις δραστηριότητές της στη Βουλγαρία, τη Ρουμανία και την Κύπρο.

Οι επιχειρηματικές δραστηριότητες περιλαμβάνουν τη διανομή της πολυτέλειας, τον αθλητισμό, τα είδη ένδυσης περιστασιακής ζωής, τα παπούτσια και τα αξεσουάρ φέρνοντας ισχυρές και καινοτόμες μάρκες στους καταναλωτές.

Στα πλαίσια της συνεχούς ανάπτυξης ο Όμιλος Εταιριών FAIS αναζητάει:

Assistant store manager κατάστημα MANGO Γλυφάδας.

Assistant store manager κατάστημα MANGO River West Mall.

Περιγραφή Θέσης

Ο βοηθός υπεύθυνου καταστήματος είναι υπεύθυνος/νη για τη διασφάλιση της ομαλής λειτουργίας του καταστήματος και την ποιοτική εξυπηρέτηση των πελατών εξασφαλίζοντας την ικανοποιητική αγοραστική εμπειρία τους.

Αρμοδιότητες

  • Επισκόπηση της απόδοσης του προσωπικού και παροχή εποικοδομητικής ανατροφοδότησης
  • Σύνταξη αναφορών πωλήσεων και πελατών και διατύπωση συστάσεων για βελτίωση.
  • Διασφάλιση της υψηλής ποιότητας εξυπηρέτησης των πελατών
  • Εξασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας του καταστήματος
  • Συνεχής έλεγχος και αξιολόγηση για την έγκαιρη αναγνώριση και επίλυση προβλημάτων
  • Επίτευξη ποσοτικών και ποιοτικών στόχων σύμφωνα με την εμπορική πολιτική της εταιρείας
  • Διαχείριση και εκπαίδευση του ανθρώπινου δυναμικού
  • Συντονισμός της ομάδας και η παρακίνηση αυτής
  • Διασφάλιση της εμπορικής εικόνας του καταστήματος σύμφωνα με τους κανόνες του Visual Merchandising  της εταιρείας
  • Άμεση συνεργασία με τους VM με στόχο την βελτιστοποίηση της  εικόνας του καταστήματος
  • Να διαβεβαιώνει και να συνεργάζεται για την εφαρμογή των κανόνων του Visual Merchandising της εταιρίας
  • Να ελέγχει και να διαχειρίζεται το στοκ του καταστήματος, παίρνοντας αποφάσεις με την ομάδα των VM έπειτα από εμπορική ανάλυση
  • Να είναι ενήμερος/ρη για τα trends της σεζόν αλλά και τις συλλογές του ανταγωνισμού
  • Να παρέχει product & customer feedback

Απαραίτητα προσόντα

  • Εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση από 2 έως 4 έτη
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας και δυνατότητα παράλληλης εξυπηρέτησης πελατών
  • Επιθυμία για γνώση
  • Εκπαίδευση στις διαθέσιμες υπηρεσίες και την προσφορά τους στις ανάγκες των πελατών
  • Καλές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα αποτελεσματικής Διαχείρισης ομάδας

Τι προσφέρουμε

  • Οργανωμένο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Πληρωμή μπόνους βάσει KPI
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης στον κλάδο
  • Εκπτώσεις σε προϊόντα του ομίλου.

Αθήνα