Για εργοδότες
Μηχανικός Πωλήσεων
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Η sas , εμπορική εταιρεία με έδρα τον Αγ. Ι. Ρέντη, με αντικείμενο το εμπόριο ηλεκτρολογικού εξοπλισμού, αναζητά για στελέχωση του τμήματος ανάπτυξης νέων προϊόντων και προδιαγραφών έργων  Μηχανικό Πωλήσεων.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Έρευνα και ανάπτυξη σε βιομηχανικο εξπλισμο επιλογή προμήθειας υλικών
  • Σύνταξη, διαπραγμάτευση και έλεγχο των τεχνικών προδιαγραφών & πιστοποιητικων της εταιρειας
  • Έρευνα αγοράς στην Ελλάδα και στο εξωτερικό
  • Σύνταξη συγκριτικών πίνακων προμήθειας υλικών
  • Διαχείριση του υφιστάμενου πελατολογίου της εταιρείας, χαρτογράφηση της αγοράς και ανάπτυξη νέου , σύμφωνα με την εμπορική πολιτική της εταιρίας
  • Επισκέψεις σε Τεχνικές Υπηρεσίες, Τεχνικές Εταιρίες, Τεχνικά Έργα, Μελετητές, με σκοπό προϊοντικές παρουσιάσεις, παροχή τεχνικής υποστήριξης, μελέτη και προδιαγραφή υλικών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο τεχνολογικής κατεύθυνσης ΑΕΙ / ΤΕΙ Μηχανικού (Μηχανολόγος, Ηλεκτρολόγος)
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Άριστη γνώση της αγγλικής
  • Αριστη γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office-Internet
  • Ευχέρεια στη χρήση πληροφοριακών συστημάτων ERP-CRM
  • Στρατιωτικές υποχρεώσεις εκπληρωμένες (για άρρενες)
  • Δίπλωμα οδήγησης Ι.Χ. αυτοκινήτου
  • Εμπειρία σε πωλήσεις τεχνικών προϊόντων/υπηρεσιών επιθυμητή
  • Συνέπεια, εργατικότητα, ομαδικό πνεύμα

Παροχές Εταιρείας:

  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης / Συνεχής εκπαίδευση / Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών / Ευχάριστο περιβάλλον
Άγιος Ιωάννης Ρέντης
πριν ένα χρόνο
Χωρίς προϋπηρεσία / Χωρίς εμπειρία