Για εργοδότες
Χημικός / Χημικός Μηχανικός με έδρα την Αττική
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 5 μήνες
Ημ. ανάρτησης

 Αρμοδιότητες:

  • Ποιοτικός έλεγχος των τελικών προϊόντων
  • Ποιοτικός έλεγχος ορθής και αποτελεσματικής εφαρμογής των διαδικασιών του Συστήματος Ποιότητας διαχείρισης κατά ISO.
  • Έλεγχος των προδιαγραφών νέων και υφιστάμενων Α’ Υλών
  • Ποιοτικός Έλεγχος Α΄ υλών κατά τη παραλαβή
  • Προγραμματισμός και υλοποίηση του σχεδίου για την έρευνα και ανάπτυξη για βελτίωση και δημιουργία νέων προϊόντων
  • Συνεργασία με τα τμήματα: Διοίκησης, Αποθήκης και πωλήσεων

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο Χημικού ή  Χημικού Μηχανικού
  • Τεχνική αντίληψη & καλή γνώση στη χρήση εξοπλισμού χημικού εργαστηρίου.
  • 2 τουλάχιστον χρόνια εμπειρία σε αντίστοιχη θέση σε βιομηχανία του κλάδου
  • Άριστη γνώση Η/Υ
  • Προσόντα επικοινωνίας
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Διαχείριση και επίλυση προβλημάτων (σε συνεργασία με τον Γενικό Διευθυντή)
  • Οργανωτικές Ικανότητες

Προσφέρονται:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ευχάριστο και δημιουργικό περιβάλλον εργασίας στις σύγχρονες εγκαταστάσεις μας
  • Προοπτικές προσωπικής εξέλιξης μέσα σε ένα δυναμικά αναπτυσσόμενο εργασιακό περιβάλλον
  • Συνεχή εκπαίδευση

Όλα τα βιογραφικά να αποστέλλονται στα ελληνικά.

Αθήνα