Για εργοδότες
Junior Cosmetic Chemist
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος

Η VERAL αποτελεί μια συνεχώς αναπτυσσόμενη εταιρεία στον κλάδο των καλλυντικών, με διεθνή παρουσία σε περισσότερες από 40 χώρες και γραφεία στην Αθήνα και το Παρίσι.

Σχεδιάζουμε, αναπτύσσουμε και παράγουμε καινοτόμα προϊόντα για διεθνείς μάρκες ομορφιάς, προσφέροντας υπηρεσίες από την αρχή έως το τέλος.

Ξεχωρίζουμε λόγω της δέσμευσής μας σε υψηλά πρότυπα ποιότητας και της συνεχούς αναζήτησης της αριστείας από τις δυναμικές ομάδες μας, που μας έχει οδηγήσει σε πολλαπλά βραβεία σε διεθνείς διαγωνισμούς ομορφιάς.

Αναζητούμε έναν ταλαντούχο Junior Cosmetic Chemist να ενταχθεί στο εργαστήριο έρευνας και ανάπτυξης νέων προϊόντων και να συμβάλει στη δέσμευσή μας να δημιουργήσουμε προϊόντα ομορφιάς αιχμής που ενισχύουν την ικανοποίηση και την ευημερία των πελατών μας.

Αν οι δεξιότητες και οι αξίες σας συνάδουν με αυτές της VERAL για Ειλικρίνεια, Ακεραιότητα, Υπευθυνότητα, Πρωτοβουλία, Παραγωγικότητα, Συνεχή Μάθηση και Αριστεία, σας ενθαρρύνουμε να επικοινωνήσετε μαζί μας στέλνοντας το βιογραφικό σας.

Ο ρόλος:

 Η θέση εργασίας αφορά στο εργαστήριό μας, Γέρακα Αττικής.

Πρόκειται για “hands on” ρόλο που απαιτεί δημιουργικότητα, πειθαρχία, διάθεση για μάθηση και ανέλιξη.

Οι αρμοδιότητες περιλαμβάνουν:

  • Υλοποίηση εργαστηριακών δοκιμών
  • Αξιολόγηση φυσικοχημικών χαρακτηριστικών των εργαστηριακών δειγμάτων
  • Αξιολόγηση δοκιμών stability και compatibility, ενημέρωση φυσικών και ηλεκτρονικών αρχείων
  • Ηλεκτρονική και φυσική αρχειοθέτηση δειγμάτων
  • Συντήρηση και βαθμονόμηση εργαστηριακού εξοπλισμού
  • Συμμετοχή σε παραγωγές scale up
  • Συμμετοχή στη σύνταξη μεθόδων παραγωγής

Προσόντα:

  • Πτυχίο Χημείας και μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών
  • Άριστη γνώση MS Office - Excel
  • Άριστη γνώση αγγλικών (γραπτή και προφορική επικοινωνία)

 Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Εργατικότητα
  • Ικανότητα σύνθεσης και βελτίωσης διαδικασιών
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και εύρεσης λύσεων
  • Ικανότητα αποτελεσματικής ανάλυσης και διαχείρισης δεδομένων, με έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Hands on προσέγγιση
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες, προφορικά και γραπτά
  • Οργάνωση, μεθοδικότητα, ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων
  • Άριστη διαχείριση χρόνου, τήρησης προτεραιοτήτων και χρονοδιαγραμμάτων
  • Συνέπεια, προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Πνεύμα συνεργασίας, θέληση για επαγγελματική εξέλιξη

Προσφέρουμε:

  • Εξαιρετικές προοπτικές μάθησης και εξέλιξης
  • Εργασία σε διεθνές, δυναμικό περιβάλλον

Γέρακας