Για εργοδότες
Real Estate Transactions Manager
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης

H Delfi Properties αναζητά δυναμικό άτομο για τη θέση του Real Estate Transactions Manager για να ενταχθεί στην ομάδα μας στην Αθήνα.

Βασικά Καθήκοντα / Ευθύνες:

  • Συνεργασία με πελάτες για τη συλλογή πληροφοριών σχετικά με νέες ιδιοκτησίες προς πώληση, συμπεριλαμβανομένων διαστάσεων, τετραγωνικών μέτρων, φωτογραφιών, κλπ.
  • Διατήρηση στενής επικοινωνίας με τους πωλητές σχετικά με την ιδιοκτησία τους και την πρόοδό των υποθέσεων.
  • Επίβλεψη της διαδικασίας ολοκλήρωσης πωλήσεων και δράση ως διαμεσολαβητής όλων των ενδιαφερόμενων μερών, συμπεριλαμβανομένων χρηματοδοτών υποθηκών, δικηγόρων, κλπ.
  • Παροχή συμβουλών στους πελάτες και υποστήριξη των αγοραστών στην επιλογή ακινήτου που ταιριάζει καλύτερα στις ανάγκες τους.
  • Επίβλεψη και παροχή συνεχούς υποστήριξης στην εμπορευματοποίηση υψηλής αξίας εκθέσεων και δομημένων πωλήσεων.
  • Αξιολόγηση προσφορών πώλησης και διασφάλιση ότι τα ακίνητα διαθέτονται σε κατάλληλο χρόνο και αποτελεσματικό τρόπο.
  • Τακτική παρακολούθηση και επικοινωνία με πελάτες, αγοραστές, πωλητές.
  • Συντονισμός της ομάδας και παροχή της κατάλληλης καθοδήγησης/συμβουλής προς τα μέλη της. Υπεύθυνος για την επίτευξη των συνολικών στόχων της ομάδας.

Προϋποθέσεις:

  • Πτυχίο στο Real Estate, Business Administration, Marketing, ή άλλο σχετικό κλάδο.
  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον πέντε (5) ετών σε αντίστοιχη θέση.
  • Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλική Γλώσσας (προφορική και γραπτή).
  • Ικανότητα ανάπτυξης και εφαρμογής αποτελεσματικών στρατηγικών πωλήσεων ακινήτων.
  • Ισχυρές επικοινωνιακές και διαπροσωπικές δεξιότητες.
  • Ανώτατο επίπεδο πωλήσεων και επιχειρηματικής νοοτροπίας.

Προσφέρεται ελκυστικό πακέτο αποδοχών με βάση τα προσόντα και την εμπειρία του εκάστοτε υποψηφίου.

Εάν ενδιαφέρεστε για τη θέση, παρακαλούμε υποβάλετε το βιογραφικό σας στο careersgr@delfipartners.com και αναφέρετε επί του θέματος την αναφορά RETM24.

Κάθε αίτηση θα αντιμετωπίζεται με απόλυτη εχεμύθεια.

Λάβετε υπόψη ότι θα υπάρξει επικοινωνία μόνο με τους επιλαχόντες υποψηφίους.

Αθήνα
Με μεγάλη εμπειρία