Για εργοδότες
Κωδ:REAL ESTATE- URBAN PROPERTIES
Μεσίτης Ακινήτων
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Καθημερινή έρευνα δημοσιεύσεων που αφορούν πωλήσεις/μισθώσεις ακινήτων
  • Αναζήτηση, εντοπισμός και προώθηση νέων και διαθέσιμων ακινήτων
  • Έλεγχος δια ζώσης ακινήτων για αξιολόγηση -εκτίμηση και βέλτιστη προώθηση αυτών
  • Διερεύνηση και καταγραφή αναγκών πελατών και εύρεση των κατάλληλων ακινήτων
  • Επικοινωνία με Πελάτες/Ιδιοκτήτες και παροχή εξειδικευμένων συμβουλών
  • Υπόδειξη και παρουσίαση ακινήτων online η/και δια ζώσης
  • Κλείσιμο συμφωνιών και σύναψη συμβολαίων ακινήτων.
  • Εισαγωγή εισερχομένων ακινήτων στη βάση δεδομένων

Απαιτήσεις:

  • Απαραίτητη εμπειρία και προϋπηρεσία  στο χώρο των ακινήτων τουλάχιστον 2 έτη
  • Ιδιωτικό μεταφορικό μέσο
  • Καλή γνώση Αγγλικών-
  • Επιθυμητή η γνώση δεύτερης ξένης γλώσσες
  • Καλή γνώση H/Y
  • Γνώση social media

Προσόντα/Δεξιότητες:

  • Επαγγελματικό ήθος
  • Ευχέρεια λόγου
  • Πρωτοβουλία & ευελιξία
  • Αντίληψη, επιμονή, συνέπεια, αξιοπιστία & υπευθυνότητα
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Ικανότητες πώλησης και διαπραγμάτευσης.
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και διαχείρισης καταστάσεων
  • Οργανωτικές δεξιότητες με σωστή διαχείριση χρόνου
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές και διαπροσωπικές δεξιότητες

Παροχές:

  • Μισθός και ασφάλιση
  • Ανταγωνιστικά ποσοστά βάσει αποτέλεσματος
  • Έξοδα μετακίνησης
  • Ευέλικτο ωράριο

Αθήνα
πριν ένα μήνα