Για εργοδότες
PRODUCTION PLANNING & SCHEDULING ADMINISTRATOR
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΠαραγωγήΚατηγορία θέσης
Παραγωγή

Ποιοί Είμαστε

Η ΕΛΒΑΛ αποτελεί τον τομέα έλασης Αλουμινίου της ΕΛΒΑΛΧΑΛΚΟΡ Α.Ε και είναι μία από τις κορυφαίες Εταιρίες του κλάδου, σε παγκόσμιο επίπεδο και η μοναδική στην Ελλάδα. Η ΕΛΒΑΛ προσφέρει αξιόπιστες και ανταγωνιστικές λύσεις, που καλύπτουν τις απαιτήσεις και των πλέον απαιτητικών πελατών της. Για περισσότερα από 40 χρόνια, αναγνωρίζεται ως ένας αξιόπιστος συνεργάτης και πρωτοπόρος παραγωγός προϊόντων αλουμινίου, με ευρύ χαρτοφυλάκιο προϊόντων υψηλής ποιότητας.

Βασικές Αρμοδιότητες

  • Υλοποιεί τον βραχυπρόθεσμο προγραμματισμό παραγωγής του εργοστασίου με γνώμονα την καλύτερη αξιοποίηση της διαθέσιμης δυναμικότητας των μηχανών
  • Προγραμματίζει και συντονίζει τον προγραμματισμό παραγωγής του συνόλου των μηχανών του τμήματος, ατομικά και σε συνδυασμό με τις ανάγκες των υπολοίπων τμημάτων του εργοστασίου
  • Πραγματοποιεί απολογιστικό έλεγχο ημερήσιας παραγωγής
  • Μεριμνά για τη βελτίωση των μεθόδων και του υποστηρικτικού λογισμικού για τον προγραμματισμό παραγωγής
  • Προτείνει βελτιώσεις για την αύξηση της παραγωγικότητας των μηχανών και την καλύτερη διαχείριση των διαθεσίμων πόρων

Γνώση, Προσόντα & Εμπειρία

  • Πτυχίο Tεχνολόγου Μηχανικού (ΤΕΙ)
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε Τμήμα Προγραμματισμού Παραγωγής επιθυμητή
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ και χειρισμού εφαρμογών MS Office
  • Γνώση SAP επιθυμητή
  • Προσαρμοστικότητα και ικανότητα εργασίας υπό πίεση
  • Ικανότητες Οργάνωσης / Μεθοδικότητα
  • Επικοινωνιακές ικανότητες και πνεύμα ομαδικότητας

Παροχές στους Εργαζομένους

Η Εταιρία μας παρέχει ένα δυναμικό εργασιακό περιβάλλον, στο οποίο ενθαρρύνεται η συνεργασία και η συνεχής εκπαίδευση. Επιπλέον, η ΕΛΒΑΛ προσφέρει στους εργαζομένους της ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών και ευρύ φάσμα παροχών.

Οινόφυτα