Για εργοδότες
Κωδ:BF0523
ΒΟΗΘΟΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥ ΦΑΡΜΑΣ - ΖΩΟΤΕΧΝΗΣ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΠαραγωγήΚατηγορία θέσης
Παραγωγή

Η ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΕΒΕ, με ισχυρή παρουσία στο χώρο της τυροκομίας και εργοστάσια στην Άρτα και Ελασσόνα, με ηγετικό μερίδιο στην Ελληνική αγορά και έντονη εξαγωγική δραστηριότητα, αναζητεί, για λογαριασμό της ΦΑΡΜΑ ΗΠΕΙΡΟΣ:

ΒΟΗΘΟ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥ ΦΑΡΜΑΣ - ΖΩΟΤΕΧΝΗ

Ο ρόλος είναι πλήρους απασχόλησης, αναφέρεται στον Υπεύθυνο Φάρμας Άρτας και θα έχει ως έδρα την Καμπή Άρτας.

Σκοπός της θέσης:

Ο κάτοχος της θέσης είναι υπεύθυνος/η για την εξασφάλιση εξαιρετικών σταβλικών εγκαταστάσεων με στόχο την ευζωία του ζωικού κεφαλαίου. Επιπλέον επιμελείται και εξασφαλίζει την τήρηση των  ζωοτεχνικών προτύπων, την ευζωία  σε συνεργασία με τον κτηνίατρο της Φάρμας, την τήρηση των διαδικασιών,  την σωστή χρήση, αξιοποίηση και συντήρηση του τεχνικού εξοπλισμού και των κτιριακών υποδομών καθώς και την τήρηση του ηλεκτρονικού αρχείου ζώων.

Καθήκοντα:

  • Προληπτική υγιεινή σταβλικών εγκαταστάσεων
  • Φροντίδα και χειρισμοί σταβλισμού (μετακινήσεις ζωικού κεφαλαίου, ομαδοποίηση, συγκράτηση ζώων)
  • Τήρηση ηλεκτρονικού αρχείου μητρώου ζώου (θεραπείες – κυοφορίες – εμβολιασμοί)
  • Εφαρμογή και έλεγχος διαδικασιών Φάρμας
  • Συνθήκες υγιεινής προσωπικού
  • Συνθήκες υγιεινής σταβλισμού - ζωικού κεφαλαίου
  • Υλοποίηση σιτηρεσίου
  • Σωστή χρήση και συντήρηση εξοπλισμού & μέσων
  • Παραγγελίες πρώτων υλών, φαρμάκων και αναλωσίμων
  • Παραλαβές ζωοτροφών, υλικών, φαρμάκων
  • Καθαρισμός χώρων εγκατάστασης και τήρηση κανόνων υγιεινής
  • Διαχείριση και οργάνωση προσωπικού με πνεύμα συνεργατικότητας και ομαδικότητας
  • Τήρηση απαιτήσεων νομοθεσίας
  • Ενημέρωση για καινοτομίες στην προβατοτροφία, π.χ. στις μεθόδους σταβλισμού, πρόληψης, διατροφής ζώων κ.λπ.
  • Εισηγήσεις βελτίωσης ζωοτεχνικών προτύπων ή / και διαδικασιών μονάδας

Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΑΤΕΙ (κατά προτίμηση σε σπουδές κτηνιατρικής – γεωπονίας – ζωοτεχνίας, τεχνολογίας τροφίμων)
  • Προϋπηρεσία έως 2 έτη σε κτηνοτροφικές μονάδες θα συνεκτιμηθεί
  • Καλές γνώσεις χρήσης Η/Υ (MS Office, Outlook)
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης ΕΙΧ
  • Κατοχή διπλώματος οδήγησης αγροτικού μηχανήματος θα συνεκτιμηθεί

Αν θέλετε να γίνεται μέλος της μεγάλης ομάδας μας, μπορείτε να μας στείλετε το βιογραφικό σας.

Ξηροβούνιο