Για εργοδότες
Μηχανουργοί, Εφαρμοστές, Μονταδόροι, Συγκολλητές και Βοηθοί
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
501-2000
Ενέργεια
ΞάνθηΤοποθεσία
Ξάνθη
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΠαραγωγήΚατηγορία θέσης
Παραγωγή
Η Sunlight Technosystems ιδρύθηκε το 1998 στο Κιλκίς, στη Βόρεια Ελλάδα. Η εταιρεία ειδικεύεται στον σχεδιασμό και την κατασκευή καλουπιών, κατεργασμένων μερών και εξαρτημάτων, καθώς και την παραγωγή μεταλλικών κιβωτίων αποθήκευσης ενέργειας, κατάλληλων για βιομηχανικές εφαρμογές. Η Sunlight Group εξαγόρασε το 70% της εταιρείας το 2021, ενισχύοντας μια μακροχρόνια συνεργασία με έναν από τους πιο αξιόπιστους προμηθευτές της.
Η Sunlight Technosystems, θυγατρική της Sunlight εξαγόρασε τον κλάδο παραγωγής και εμπορίας μεταλλικών κιβωτίων της εταιρείας Netelco ΑΒΕΕ. Η Netelco ιδρύθηκε το 2000 στο Λαμπρινό Ξάνθης και διαθέτει 22 χρόνια εμπειρίας στην κατασκευή μεταλλικών κιβωτίων αποθήκευσης ενέργειας, κατάλληλων για βιομηχανικές εφαρμογές.
Λόγω ότι θέλουμε να ενδυναμώσουμε περαιτέρω την ομάδα μας ενσωματώνοντας περισσότερα ταλέντα, αναζητάμε Μηχανουργούς, Εφαρμοστές, Μονταδόρους, Συγκολλητές για το εργοστάσιο στο Λαμπρινό Ξάνθης .

Περιγραφή θέσης

  • Κοπή και συγκόλληση μετάλλων και άλλων υλικών στις εγκαταστάσεις μας
  • Χειρισμός κατάλληλου εξοπλισμού για σύνδεση μηχανικών κατασκευών ή άλλων μερών με μεγάλη ακρίβεια
  • Χρήση απαραίτητου εξοπλισμού ακολουθώντας όλες τις προφυλάξεις ασφαλείας
  • Διεκπεραίωση βοηθητικών εργασιών συντήρησης στην διαδικασία παραγωγής

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχες θέσεις βιομηχανικού περιβάλλοντος
  • Εμπειρία σε τεχνικές συγκόλλησης TIG, MIG, MAG για τους συγκολλητές
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Εργασία με σύστημα βαρδιών
  • Απόφοιτος σχετικής τεχνικής κατάρτισης
  • Πολύ καλή γνώση των διαφορετικών ειδών μετάλλων και των χαρακτηριστικών τους
  • Επαγγελματική πιστοποίηση (άδεια ηλεκτροσυγκολλητή – βεβαίωση αναγγελίας Τεχνίτη Οξυγονοκολλητή/Ηλεκτροσυγκολλητή)

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Πρόσθετη ιδιωτική ασφάλιση
  • Δυναμικό και σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον εργασίας
  • Διαρκή εκπαίδευση, επιμόρφωση και ευκαιρίες για επαγγελματική ανάπτυξη
Ξάνθη