Για εργοδότες
Κωδ:RND-CUL
Cell Culture scientist
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
101-250
Φαρμακευτικές & Κλάδος Υγείας
πριν 2 χρόνια
Ημ. ανάρτησης
ΠαραγωγήΚατηγορία θέσης
Παραγωγή

Η Medicon Hellas αναζητά Βιολόγο να στελεχώσει το τμήμα Παραγωγής για πρώτες ύλες.

Καθήκοντα

  • Διεξαγωγή καλλιεργειών κυττάρων θηλαστικών για παραγωγή μονοκλωνικών αντισωμάτων, σε μικρή και μεγάλη κλίμακα.
  • Καθαρισμός, απομόνωση και προσδιορισμός των παραχθεισών πρωτεϊνών.
  • Διαχείριση και συντήρηση του αποθέματος κυτταρικών σειρών.
  • Διαχείριση όλων των απαραίτητων υλικών για τη διεξαγωγή της παραγωγικής διαδικασίας.
  • Σωστή τήρηση αρχείου και εντύπων του συστήματος ποιότητας.

Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο σχολής ΑΕΙ (Βιολογίας, Βιοτεχνολογίας)
  • Μεταπτυχιακό Δίπλωμα Ειδίκευσης: Η διπλωματική να σχετίζεται με κυτταροκαλλιέργειες σε εναιώρημα και πρωτεϊνική απομόνωση.
  • Γνώση Αγγλικής Γλώσσας
  • Ευχέρεια στην χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών και στην εκμάθηση λειτουργικών συστημάτων και εξοπλισμού.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για όσους υποψηφίους προβλέπεται)

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Μισθό αναλόγως προσόντων
  • Φιλικό εργασιακό περιβάλλον
  • Συνεχή εκπαίδευση και επιμόρφωση
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης

Η εταιρεία επιθυμεί:

  • Μακροχρόνια συνεργασία

Αποστολή Βιογραφικών με κωδικό RND-CUL: hr@mediconsa.com

Γέρακας