Για εργοδότες
Χειριστές Παραγωγής
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 11 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΠαραγωγήΚατηγορία θέσης
Παραγωγή

Οι εμβληματικές μάρκες μας — NEUTROGENA®, AVEENO®, TYLENOL®, LISTERINE®, JOHNSON'S® και BAND-AID®— είναι πρωτοπόροι κατηγορίας και τις εμπιστεύονται εκατομμύρια καταναλωτές που χρησιμοποιούν τα προϊόντα μας για να βελτιώσουν την καθημερινότητά τους. Οι υπάλληλοί μας μοιράζονται μια νοοτροπία με προσανατολισμό στην ψηφιοποίηση, μια προσέγγιση στην καινοτομία που βασίζεται σε βαθιά ανθρώπινες γνώσεις και μια δέσμευση να κερδίζουν τα προϊόντα μας συνεχώς μια θέση στις καρδιές και τα σπίτια των καταναλωτών. Λειτουργώντας από το 1975, η παραγωγική μας μονάδα στη Μάνδρα Αττικής παράγει καταναλωτικά προϊόντα προσωπικής υγιεινής έχοντας έντονη εξαγωγική δραστηριότητα παγκοσμίως και τηρώντας παράλληλα τα υψηλότερα πρότυπα ποιότητας και ασφάλειας και αναζητά: Χειριστές/στριες Παραγωγής.

Περιγραφή θέσης
Ο Χειριστή Παραγωγής για το τμήμα των Αναμίξεων ή / και Συσκευασίας θα είναι υπεύθυνος/η για την ορθή λειτουργία της παραγωγικής διαδικασίας και την επίτευξη των στόχων παραγωγής. Για την συγκεκριμένη θέση παρέχουμε σύμβαση ορισμένου χρόνου με προοπτική ανανέωσης και δυνατότητα μόνιμης επαγγελματικής αποκατάστασης.

Αρμοδιότητες
· Διατήρηση των διαδικασιών ασφάλειας και ποιότητας του εργοστασίου σύμφωνα με τις προδιαγραφές GMPS
·  Παρακολούθηση και εκτέλεση παραγωγικών διαδικασιών
·  Χειρισμός και επίβλεψη των μηχανών ανάμειξης / συσκευασίας
·  Διαχείριση πρώτων υλών και υλικών συσκευασίας
·  Βελτιστοποίηση της παραγωγικής διαδικασίας μέσα από διαρκείς βελτιώσεις της απόδοσης των μηχανών
·  Υποστήριξη και επίλυση τεχνικών προβλημάτων
·  Επικοινωνία και συνεργασία με άλλα τμήματα του εργοστασίου

Απαραίτητα Προσόντα
· Απόφοιτος ΤΕΙ/ΙΕΚ με ειδικότητα Μηχανολόγου/Ηλεκτρολόγου μηχανικού, Αυτοματισμού, Τεχνικός φαρμάκων / καλλυντικών, Τεχνολόγος τροφίμων ή άλλων παρεμφερών σχολών.
·  Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε βιομηχανική μονάδα θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν.
·  Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
·  Καλή γνώση της πλατφόρμας Microsoft Office.
·  Δυνατότητα εργασίας σε σύστημα κυλιόμενων βαρδιών.

Ικανότητες
· Ταχύτητα, αντίληψη και οξυδέρκεια.
·  Άριστες  επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες.
·  Ομαδικότητα και συνεργασία.

Παροχές
· Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
·  Επιμέρους κάλυψη εξόδων μετακίνησης
·  Επίδομα σίτισης εντός των εγκαταστάσεων της εταιρείας
·  Κάλυψη εξόδων βρεφονηπιακού
·  Δυνατότητες εξέλιξης σε ένα οργανωμένο περιβάλλον εργασίας
·  Επίδομα άθλησης /αθλητικού εξοπλισμού

Η Kenvue είναι περήφανη που είναι εργοδότης ίσων ευκαιριών. Όλοι οι υποψήφιοι που πληρούν τις προϋποθέσεις θα αξιολογηθούν για απασχόληση χωρίς να λαμβάνεται υπόψη η εθνικότητα, το χρώμα, η θρησκεία, το φύλο, ο σεξουαλικός προσανατολισμός, το φύλο, η ηλικία, ή η προστατευόμενη ιδιότητα του βετεράνου και δεν θα υφίστανται διακρίσεις λόγω αναπηρίας.

Αθήνα