Για εργοδότες
Χειριστής Παραγωγής Σπαστηροτριβείου
ΑυλίδαΤοποθεσία
Αυλίδα
πριν 12 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΠαραγωγήΚατηγορία θέσης
Παραγωγή

Η Mapei Hellas ιδρύθηκε το 2001 και είναι θυγατρική της πολυεθνικής ομάδας της Mapei. Η εταιρεία αναπτύσσεται συνεχώς και εξελίσσεται σε ηγέτη της βιομηχανίας χημικών προϊόντων στην Ελλάδα.

Αναζητούμε άτομα με θέληση να ενταχθούν σε ένα διεθνές πλαίσιο, δυναμικά, με ισχυρά κίνητρα και προσανατολισμό προς την καινοτομία.

Η Mapei είναι μια παγκοσμίως κορυφαία εταιρεία χάρη στις αξίες της: η ηθική, η διαφάνεια, η κοινωνική και περιβαλλοντική ευθύνη αντιπροσωπεύουν τους πυλώνες μας και αποτελούν πρόκληση για το εγγύς μέλλον. Στη Mapei προωθούμε ένα ανοιχτό, σταθερό, ευαισθητοποιημένο εργασιακό περιβάλλον και ειλικρινείς σχέσεις, ενώ παρέχουμε συνεχή εκπαίδευση, ανάπτυξη και στήριξη.

Χειριστής Παραγωγής Σπαστηροτριβείου – Grinding Production Operator

Βασικές Αρμοδιότητες

  • Χειρισμός προγράμματος παραγωγής (PLC), αναγνώριση και επίλυση σφαλμάτων παραγωγικής διαδικασίας
  • Βασική συντήρηση εξοπλισμού (τριβεία, κόσκινα, μεταφορικές ταινίες, κοχλίες, αναβατόρια)
  • Παρακολούθηση της αποτελεσματικότητας των μηχανημάτων παραγωγής και βασικών δεικτών
  • Τήρηση και διασφάλιση κανόνων υγιεινής και ασφάλειας
  • Επιθυμητή γνώση χωματουργικών εργασιών
  • Επιθυμητή γνώση φυσικών και μηχανικών χαρακτηριστικών πετρωμάτων

Απαιτούμενα Προσόντα

  • Δίπλωμα Τεχνολογικής ή επαγγελματικής Κατεύθυνσης και κατά προτίμηση Μηχανολόγου / Ηλεκτρολόγου Μηχανικού- Αυτοματιστή - Δομικών έργων
  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 3 έτη σε αντίστοιχη θέση ή σε αντίστοιχη βιομηχανία
  • Δυνατότητα Εργασίας σε βάρδιες
  • Καλή  γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Πολύ καλός χειρισμός Η/Υ και MS Office (γνώση του Microsoft Dynamics 365 θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν)
  • Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες
  • Δίπλωμα Τεχνολογικής Κατεύθυνσης και κατά προτίμηση Μηχανολόγου / Ηλεκτρολόγου
  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 3 έτη σε αντίστοιχη θέση
  • Καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Κάτοχος αυτοκινήτου
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες)

 Προσφέρονται

Η Mapei Hellas προσφέρει ένα ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, ειδικά προνόμια και πρόγραμμα ιδιωτικής ασφάλισης υγείας. Επιπλέον, παρέχουμε συνεχή εκπαίδευση, ανάπτυξη και στήριξη.

Αυλίδα