Για εργοδότες
Κωδ:PAINTEC
Χειριστής Γραμμής Βαφής
πριν 13 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΠαραγωγήΚατηγορία θέσης
Παραγωγή

Η Elval Colour ιδρύθηκε το 1977 και είναι θυγατρική της ElvalHalcor, κορυφαίου βιομηχανικού παραγωγού διεθνώς στον κλάδο του αλουμινίου και του χαλκού. Η Elval Colour έχοντας περισσότερα από 40 χρόνια εμπειρίας στη βαφή αλουμινίου και την παραγωγή νέων χρωμάτων και υφών προσφέρει μια πλήρη γκάμα υπηρεσιών, αναπτύσσοντας προϊόντα τα οποία είναι βασισμένα στη βελτίωση των περιβαλλοντικών επιδόσεων των κτιρίων, την αύξηση της βιωσιμότητας των προσόψεων και των στεγών και τη μείωση των επιπτώσεών τους στο περιβάλλον. Η Elval Colour διαθέτει δύο εργοστάσια παραγωγής στην Ελλάδα, που βρίσκονται στα Οινόφυτα και την Θήβα με εξοπλισμό τελευταίας τεχνολογίας. Πάνω από το 90% των πωλήσεων εξάγονται σε 60 χώρες παγκοσμίως.

Η εταιρία αναζητά Χειριστή Γραμμής Βαφής, για να ενταχθεί στο εργατικό δυναμικό της, στις εγκαταστάσεις μας στα Οινόφυτα. Ο επιτυχής υποψήφιος θα αναλάβει τη θέση του χειριστή, μετά από εκπαίδευση.

Καθήκοντα

  • Διασφαλίζει την ομαλή λειτουργία της γραμμής.
  • Επιβλέπει και ελέγχει την ποιότητα των παραγόμενων προϊόντων κατά τη διάρκεια της διαδικασίας.
  • Ρυθμίζει τη λειτουργία της γραμμής σύμφωνα με τις προδιαγραφές παραγωγής.
  • Καταγράφει τα δεδομένα παραγωγής.
  • Αντιμετωπίζει μικρής έκτασης προβλήματα και βλάβες κατά τη διάρκεια της λειτουργίας της γραμμής.
  • Ενημερώνει άμεσα όποτε απαιτείται τους υπευθύνους για τυχόν προβλήματα στην ποιότητα των παραγόμενων προϊόντων.

Προσόντα

  • Ανεπτυγμένη τεχνική αντίληψη
  • Δυνατότητα εργασίας σε κυλιόμενες βάρδιες
  • Βασική γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Εμπειρία σε βιομηχανικό περιβάλλον επιθυμητή
  • Κατοχή πτυχίου τεχνικής σχολής θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν

Δεξιότητες

  • Υπεύθυνο άτομο με ικανότητα λήψης πρωτοβουλιών
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Συνέπεια
  • Ακρίβεια και προσοχή στην λεπτομέρεια

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών με βάση τα προσόντα και την εμπειρία.
  • Ιδιωτικό πρόγραμμα ασφάλισης υγείας για τον εργαζόμενο και τα μέλη της οικογένειάς του.
  • Μεταφορά από την Αττική, την Βοιωτία και την Εύβοια με εταιρικά λεωφορεία.

Οι άνθρωποι μας είναι το κλειδί για την επιτυχία μας. Εξασφαλίζουμε υπεύθυνες εργασιακές πρακτικές και επενδύουμε ουσιαστικά στην κατάρτιση και την επαγγελματική τους ανάπτυξη, παρέχοντας έναν ασφαλή και υγιή χώρο εργασίας και ένα φιλικό περιβάλλον που σέβεται την ατομικότητα και την προσωπικότητα κάθε υπαλλήλου.

Οινόφυτα