Για εργοδότες
Εργοδηγός Παραγωγής
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΠαραγωγήΚατηγορία θέσης
Παραγωγή

Ποιοι είμαστε

Η ΣΥΜΕΤΑΛ δραστηριοποιείται στην παραγωγή μίας μεγάλης γκάμας προϊόντων foil αλουμινίου, που χρησιμοποιούνται κυρίως σε λύσεις συσκευασίας για τους κλάδους των τροφίμων, των φαρμακευτικών προϊόντων και της καπνοβιομηχανίας. Με εμπειρία και τεχνογνωσία 40 και πλέον ετών στην έλαση και μεταποίηση foil αλουμινίου, προσφέρει εξατομικευμένες και καινοτόμες λύσεις, υψηλής προστιθέμενης αξίας. Η Symetal έχει έντονα εξαγωγικό προσανατολισμό, με πάνω από το 90% των πωλήσεων να πραγματοποιείται σε περίπου 70 χώρες. Διαθέτει δύο σύγχρονες παραγωγικές μονάδες στα Οινόφυτα Βοιωτίας και στη Μάνδρα Αττικής που ενσωματώνουν τεχνολογία αιχμής. (εταιρικό site: symetal.gr).

Τι αναζητούμε

Στα πλαίσια ανάπτυξης μας αναζητούμε Εργοδηγό Παραγωγής, για το εργοστάσιο μας στα Οινόφυτα

Βασικές Αρμοδιότητες

  • Συντονίζει και ελέγχει την αποτελεσματική και αποδοτική λειτουργία της παραγωγής, καθώς και την σωστή διαχείριση και ανάπτυξη των ανθρωπίνων πόρων της.
  • Δημιουργεί και παρακολουθεί τις αναφορές βασικών δεικτών απόδοσης, με σκοπό την αύξηση της παραγωγικότητας και την μείωση του Scrap (τεχνικές λύσεις, ευαισθητοποίηση προσωπικού)
  • Ρυθμίζει και καταγράφει τις βάρδιες των χειρίστων και είναι υπεύθυνος/-η για την υλοποίηση του εβδομαδιαίου προγράμματος παραγωγής
  • Επιτηρεί και εξασφαλίζει την τήρηση κανόνων ασφάλειας (αναγνώριση κινδύνων, τεχνικές λύσεις, οδηγίες εργασίας και ευταξία χώρου και προϊόντων)
  • Διοργανώνει και συμμετέχει στις συναντήσεις προσωπικού με σκοπό την ενημέρωση και την εκπαίδευση σε θέματα που αφορούν την εργασία.
  • Συνεργάζεται άριστα με τα τμήματα Υγείας και Ασφάλειας, Συντήρησης, Καθαριότητας, Συσκευασίας, Ποιοτικού Ελέγχου.

Γνώσεις, Προσόντα, Εμπειρία

  • Πτυχίο ΤΕΙ/ΙΕΚ Μηχανολόγου μηχανικού ή παρεμφερούς κλάδου
  • Επιθυμητή εμπειρία 2 έως 5 έτη σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση Η/Υ (Word, Excel, PowerPoint, Outlook)
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Επιθυμητή εμπειρία συστημάτων ERP

Παροχές στους εργαζομένους

Η Εταιρία μας παρέχει ένα δυναμικό εργασιακό περιβάλλον, στο οποίο ενθαρρύνεται η συνεργασία και η συνεχής εκπαίδευση. Επιπλέον, η ΣΥΜΕΤΑΛ προσφέρει στους εργαζομένους της ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών και ευρύ φάσμα παροχών.

Οινόφυτα