Για εργοδότες
Production Planner
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
101-250
Φαρμακευτικές & Κλάδος Υγείας
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΠαραγωγήΚατηγορία θέσης
Παραγωγή

Η ελληνική φαρμακοβιομηχανία Medicair S.A. στη Βιομηχανική Περιοχή Σχηματαρίου Βοιωτίας, αναζητά: Production Planner/ Υπ. Προγραμματισμού Παραγωγής

Αρμοδιότητες:

  • Δημιουργία του βραχυπρόθεσμου, μακρυπρόθεσμου και ετήσιου προγράμματος παραγωγής του εργοστασίου.
  • Καθορισμός αναγκών πρώτων υλών και υλικών συσκευασίας με τη χρήση του  Material Requirements Planning (MRP).
  • Έλεγχος του Rolling Monthly Demand όσον αφορά τη διαθέσιμη δυναμικότητα παραγωγικών πόρων και δημιουργία Master Production Schedule
  • Έκδοση λίστας απαιτούμενων υλικών προς χορήγηση στην παραγωγή και προς  απελευθέρωση από τον ποιοτικό έλεγχο.
  • Έκδοση εντολών παραγωγής
  • Έκδοση λίστας προτεραιοτήτων απελευθέρωσης τελικών προϊόντων προς τα τμήματα QC & QP.
  • Ενημέρωση κατάστασης παραγγελιών.

Απαιτούμενα προσόντα :

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Πτυχίο ΑΕΙ Χημικών Μηχανικών ή Οικονομικής Κατευθύνσης
  • Απαραίτητη γνώση μηχανογραφικών συστημάτων (ERP -MRP-MPS)
  • Απαραίτητη γνώση Η/Υ
  • Άριστη γνώση Αγγλικών

Επιθυμητές δεξιότητες :

  • Ακρίβεια και προσοχή στην λεπτομέρεια
  • Δυνατότητα ένταξης και εργασίας σε ομάδα
  • Οργάνωση και ορθή διαχείριση χρόνου
  • Επικοινωνία με συνεργαζομένα τμήματα
  • Δυνατότητα μάθησης και εκπαίδευσης

Η εταιρία προσφέρει:

  • άριστο περιβάλλον εργασίας
  • εξειδικευμένη εκπαίδευση και ανάπτυξη
  • δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης

Θα προτιμηθούν βιογραφικά από την ευρύτερη περιοχή Σχηματαρίου.

Σχηματάρι