Για εργοδότες
Procurement Officer
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Θες να εργαστείς κι εσύ σε μία από τις πιο δυναμικές επιχειρήσεις στην Ελλάδα;

Στη ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ Α.Ε. αναπτύσσουμε, εμπορευόμαστε και διακινούμε τα πιο δυνατά brands βιομηχανικών εργαλείων και μηχανημάτων. Τα τελευταία 40 χρόνια κατέχουμε ηγετική θέση στην ελληνική αγορά, ενώ βρισκόμαστε ανάμεσα στις 17 πιο δυναμικές επιχειρήσεις στην Ελλάδα (Growth Awards 2021). Παράλληλα η εταιρεία γνωρίζει μεγάλη ανάπτυξη σε 22 χώρες, με στόχο να γίνει ένας από τους βασικούς παίκτες στον τομέα των εργαλείων χειρός και ηλεκτρικών εργαλείων σε όλη την Ευρώπη. Επενδύουμε συνεχώς στην ανάπτυξη των δεξιοτήτων των ανθρώπων μας και στην ανάπτυξη τους σύμφωνα με τις δικές τους ικανότητες. Το μέλλον της εταιρείας μας εξαρτάται από τους ανθρώπους μας, επομένως η πρόσληψη νέων ταλέντων είναι πρωταρχικής σημασίας για εμάς, πέρα και επάνω από τις προκλήσεις που αντιμετωπίζουν οι εργοδότες στις μέρες μας. Η ανάγκη να έχουμε τους σωστούς ανθρώπους, με τις κατάλληλες δεξιότητες και νοοτροπία την κατάλληλη στιγμή είναι πιο επιτακτική από κάθε άλλη φορά, και αισθανόμαστε περήφανοι που αυξάνουμε το εργατικό δυναμικό μας κατά 20% κάθε χρόνο τα τελευταία χρόνια, επενδύοντας στην πρόσληψη νέων ανθρώπων.

Στο πλαίσιο λοιπόν της διαρκούς ανάπτυξής μας, αναζητούμε τον κατάλληλο υποψήφιο για τη θέση:

(Κωδ. Θέσης: PO)

Αρμοδιότητες:

  • Καθημερινή καταχώρηση, παρακολούθηση και ενημέρωση κυκλώματος παραγγελιών στο σύστημα ERP της εταιρίας.
  • Παρακολούθηση και πλήρη ενημέρωση / τακτοποίηση των φακέλων εισαγωγών, με καταχώρηση τιμολογίων, λογιστικών εγγραφών, κλείσιμο φακέλων εισαγωγής.
  • Ενημερώνει κατάλληλα τα αρχεία προμηθειών, των ειδών, τις αναφορές και τους τιμοκαταλόγους βάσει της πολιτικής προμηθειών.
  • Οργάνωση και προγραμματισμός παραγγελιών σε προμηθευτές σε συνεργασία με τα εμπλεκόμενα τμήματα.
  • Εποπτεία εκκρεμοτήτων και παρακολούθηση εκτέλεσης παραγγελιών.
  • Επικοινωνία με προμηθευτές εσωτερικού και εξωτερικού.
  • Συμμετέχει σε διαδικασίες βελτίωσης και αυτοματοποίησης διαδικασιών του τμήματος.

 Απαραίτητα προσόντα:

  • Κάτοχος πτυχίου ΑΕΙ/ ΤΕΙ κατεύθυνσης Λογιστικής, Οικονομικά κτλ.
  • Μεταπτυχιακός τίτλος θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
  • Εμπειρία 1-3 έτη σε αντίστοιχη θέση ευθύνης.
  • Άριστη χρήση Ms Office Excel.
  • Πολύ καλή γνώση λογισμικού ERP (Entersoft θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν).
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας (γραπτός & προφορικός λόγος).
  • Μαθηματική σκέψη και ικανότητα ανάλυσης δεδομένων.
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Ικανότητα αναγνώρισης προτεραιοτήτων και έμφαση στη λεπτομέρεια.
  • Επαγγελματική συμπεριφορά και ομαδικό πνεύμα.
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε μηχανογραφημένη αποθήκη.
  • Ομαδικό πνεύμα, υπευθυνότητα, πρωτοβουλία, εργατικότητα.

Παροχές:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Συνεργασία με προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης σε μια μεγάλη εταιρία με ηγετική θέση στον χώρο της, που αναπτύσσεται σταθερά και γρήγορα.
  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας, αξιοκρατικό που εκτιμώνται και ανταμείβονται όλα τα αξιόλογα στελέχη.
  • Συνεχής εκπαίδευση και επιμόρφωση.
Αθήνα
πριν ένα χρόνο