Για εργοδότες
Υπάλληλος Τμήματος Αγορών-Προμηθειών

Η εταιρεία EUROLAMP, με δραστηριότητα την εισαγωγή και εμπορία προϊόντων φωτισμού και ηλεκτρολογικού εξοπλισμού, αναζητά Υπάλληλο Τμήματος Αγορών (Assistant Buyer). H παρούσα θέση αφορά εργασία στο τμήμα Αγορών της εταιρείας και καλύπτει τις παρακάτω αρμοδιότητες:

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Επικοινωνία με τους προμηθευτές του εξωτερικού και τοποθέτηση της παραγγελίας
  • Καταχώρηση των παραγγελιών στο ERP και παρακολούθηση της ορθής διεκπεραίωσή τους
  • Συλλογή δεδομένων και τεχνικών χαρακτηριστικών των προϊόντων και καταχώρησή τους στο ERP
  • Επικοινωνία με τις ναυτιλιακές εταιρείες για τη μεταφορά των προϊόντων

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο με εξειδίκευση Logistics ή Οικονομικών
  • Άριστη γνώση αγγλικών και χρήσης Η/Υ
  • Επιθυμητή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου και κάτοχος Ι.Χ.

Παροχές:

  • Ευκαιρίες εκπαίδευσης
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον
  • Εργασία σε δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία
Θεσσαλονίκη
πριν 10 μέρες