Για εργοδότες
Υπεύθυνος Αγορών
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
251-500
Τουρισμός / Ξενοδοχεία
πριν 6 μήνες
Ημ. ανάρτησης

Αρμοδιότητες:

  • Η μέριμνα για την διενέργεια κάθε είδους προμήθειας αγαθών, εξοπλισμού και υπηρεσιών προς κάλυψη των αναγκών της επιχείρησης.
  • Είναι υπεύθυνος για τον έλεγχο των αποθεμάτων και την έκδοση σχετικών παραγγελιών που προκύπτουν από τις καταναλώσεις.
  • Η διαχείριση των διαδικασιών προμήθειας με τρόπο ώστε να διασφαλίζονται η διαφάνεια και ο μέγιστος δυνατός εξορθολογισμός των δαπανών.
  • Αναζήτηση προσφορών προμηθειών και έρευνα αγοράς
  • Η παρακολούθηση των προσφορών, η αξιολόγηση τους και η διασφάλιση της ορθής εκτέλεσης τους.
  • Η διενέργεια ποιοτικού και ποσοτικού ελέγχου των προμηθειών.
  • Συνεργασία με τα αντίστοιχα τμήματα για τον προσδιορισμό των προδιαγραφών και την διασφάλιση των συμφωνιών μέσα από όρους και διαδικασίες.
  • Βελτιστοποίηση των διαδικασιών προμηθειών με σκοπό την επίτευξη μέγιστης αποδοτικότητας
  • Ορισμός και παρακολούθηση χρονοδιαγραμμάτων παραδόσεων των παραγγελιών από τους προμηθευτές.
  • Διαπραγμάτευση και διαχείριση συμφωνιών με προμηθευτές με στόχο την εξασφάλιση συμφερόντων οικονομικά όρων.
  • Οργάνωση απογραφών, παρακολούθηση αποθέματος προμηθειών και διασφάλιση επάρκειας αποθεμάτων.
  • Διαχείριση αποθεμάτων.
  • Αξιολόγηση προμηθευτών.
  • Διευθέτηση της μεταφοράς υλικών μεταξύ τμημάτων.
  • Άλλα καθήκοντα όπως αυτά οριστούν.

Ο/Η Υπεύθυνος Προμηθειών:

  • Τηρεί της αρχές της εχεμύθειας και της εμπιστευτικότητας.
  • Συνεργάζεται με τα εκάστοτε τμήματα του ξενοδοχείου.
  • Συμμετέχει στις ομάδες προσωπικού, τις εποπτείες και στις εκπαιδεύσεις.
  • Αναφέρεται στον Διευθυντή του ξενοδοχείου

Προσόντα υποψηφίου/ας

  • Αποδεδειγμένη αντίστοιχη εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών.
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών προφορικά και γραπτά.
  • Εξοικείωση χρήσης Η/Υ, λογισμικό διαχείρισης προμηθειών (ERP) και προγραμμάτων MS Office.
  • Άριστες οργανωτικές ικανότητες
  • Ικανότητες αποτελεσματικής επικοινωνίας και ομαδικό πνεύμα.
  • Δημιουργική σκέψη και αποτελεσματικότητα στην εξεύρεση λύσεων
  • Ικανότητα διαπραγμάτευσης.
  • Ικανότητα συλλογής, ανάλυσης και αξιολόγησης δεδομένων.
  • Αποτελεσματική διαχείριση χρόνου και προτεραιοτήτων

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ασφάλιση
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Διατροφή

Γεωργιούπολη
Με μεγάλη εμπειρία