Για εργοδότες
Κωδ:ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΠΑΤΡΑ
Ηλεκτρολόγος Συντήρησης
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΠάτραΤοποθεσία
Πάτρα
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης

Η EL PACK Α.Ε., εταιρία με ηγετική θέση στον κλάδο της χάρτινης συσκευασίας επιθυμεί να εντάξει στο ανθρώπινο δυναμικό της, για το εργοστάσιο της στη ΒΙΠΕ Πατρών:

Ηλεκτρολόγο Συντήρησης

Βασικές  αρμοδιότητες :

  • Είναι μέλος της ομάδας συντήρησης υπό τον προϊστάμενο συντήρησης.
  • Κάνει διορθωτικές κινήσεις με στόχο τη βέλτιστη λειτουργία του εξοπλισμού κατά τη διαδικασία παραγωγής.
  • Αναλαμβάνει την επίλυση των βλαβών εφόσον προκύψουν κατά την παραγωγική διαδικασία.
  • Συμμετέχει στις τακτικές προληπτικές συντηρήσεις βάσει των τεχνικών αναγκών του εργοστασίου και προτείνει λύσεις.
  • Συμβάλλει στην αναβάθμιση των τεχνικών εγκαταστάσεων και του εξοπλισμού και καταθέτει προτάσεις με στόχο την αυξημένη απόδοση της παραγωγικής διαδικασίας.
  • Προσφέρει την τεχνογνωσία του στους εργαζόμενους παραγωγής σε θέματα του αντικειμένου του, διασφαλίζοντας το σωστό χειρισμό του εξοπλισμού.

Απαραίτητα προσόντα :

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Ηλεκτρολόγου Μηχανικού
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής Γλώσσας(γραπτό, προφορικό λόγο τεχνική ορολογία)
  • Άριστη γνώση Η/Υ (περιβάλλον MS Office)
  • Καλή γνώση ηλεκτρολογικού σχεδίου.
  • Γνώση ηλεκτρολογικών αυτοματισμών παραγωγικών μηχανών.
  • Ικανότητα επίλυσης τεχνικών προβλημάτων και ορθής διαχείρισής χρόνου
  • Ικανότητα οργάνωσης, μεθοδικότητα, αναλυτική σκέψη και ομαδικότητα
  • Προσαρμοστικότητα, ευελιξία, ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες και δυνατότητα εργασίας σε απαιτητικό περιβάλλον
  • Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες
  • Προϋπηρεσία ικανή ώστε να έχει αναπτύξει τις επόμενες δεξιότητες:
  • Συντήρηση & επισκευή η/μ εξοπλισμού
  • Εντοπισμό και άρση ηλεκτρολογικών βλαβών σε διατάξεις αυτοματισμού.
  • Για άντρες υποψήφιους εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.

Θα συνεκτιμηθεί :

  • Γνώση σχεδιασμού σε περιβάλλον CAD
  • Προϋπηρεσία σε βιομηχανικό περιβάλλον
  • Βαθμός πτυχίου

Προσφέρονται :

  • Πολύ καλό εργασιακό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ιδιωτική ασφάλιση υγείας
  • Συνεχής εκπαίδευση και μάθηση
  • Προοπτικές εξέλιξης
Πάτρα