Για εργοδότες
Restaurant Manager
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

O ξενοδοχειακός όμιλος Domes Resorts, προσλαμβάνει Restaurant Manager για το νέο 5* ξενοδοχείο Domes Noruz Kassandra, στην Χανιώτη της Χαλκιδικής, για την σεζόν του 2023.

Καθήκοντα:

  • Ο καθημερινός συντονισμός και υποστήριξη του εστιατορίου
  • Η διασφάλιση ποιοτικής παροχής υπηρεσιών και ικανοποίησης του πελάτη και η άμεση εξεύρεση λύσεων
  • Η ακριβής και αποτελεσματική διαχείριση των παραπόνων των πελατών
  • Η οργάνωση και εποπτεία προγράμματος εργασίας του προσωπικού
  • Να αξιολογεί και να αναθέτει αρμοδιότητες στους υφισταμένους του σύμφωνα με τις ικανότητες και τις δεξιότητές τους
  • Η αξιολόγηση της απόδοσης του προσωπικού για τη βελτίωση της παραγωγικότητάς του
  • Να ακολουθεί την πολιτική και τις ποιοτικές προδιαγραφές της εταιρίας

Requirements

Απαραίτητα προσόντα:

  • Απόφοιτος τουριστικής σχολής Ελλάδος ή εξωτερικού
  • Ελάχιστη προϋπηρεσία 2 χρόνων σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχεία 5 αστέρων
  • Άριστη γνώση λειτουργίας των á la carte επισιτιστικών τμημάτων
  • Άριστη γνώση Η/Υ, POS και OPERA
  • Άριστη γνώση αγγλικών, ενώ δεύτερη ξένη γλώσσα (γαλλικά/ γερμανικά) ή γνώση ρωσικών θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν
  • Γνώση εφαρμογής και παρακολούθησης διαδικασιών υγιεινής και ασφάλειας
  • Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά
  • Ικανότητες οργάνωσης και διοίκησης προσωπικού εστιατορίων
  • Ομαδικότητα και ικανότητα διαχείρισης πελατών
  • Ευχάριστη προσωπικότητα

Benefits

Παρέχουμε:

  • Πακέτο αποδοχών ανάλογοπροσόντων και προϋπηρεσίας
  • Προοπτικές και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας
  • Διαμονή και πλήρηδιατροφή
  • Συνεχή εκπαίδευση

Domes Resorts is an equal opportunity employer, all applications will be treated in strict confidentiality.

Only suitable candidates will be contacted.

Παλλήνη
πριν 10 μήνες
Με κάποια εμπειρία
Πλήρης απασχόληση / Μερική απασχόληση