Για εργοδότες
Groom/Γκρουμ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

O ξενοδοχειακός όμιλος Domes Resorts, ένας από τους ταχύτερα αναπτυσσόμενους ξενοδοχειακούς ομίλους στη Μεσόγειο, προσλαμβάνει Groom/Γκρουμ για το 5* ξενοδοχείο Domes Aulus Zante, an Autograph Collection Resort, στον Λαγανά της Ζακύνθου για την σεζόν του 2023.

Καθήκοντα:

  • Υποδοχή και καλωσόρισμα των πελατών
  • Έλεγχος των καθημερινών αφίξεων και αναχωρήσεων των πελατών
  • Συλλογή και παράδοση των αποσκευών στα δωμάτια μέσω αποτελεσματικής διαχείρισης χρόνου
  • Ενημέρωση των πελατών σχετικά με τις παροχές του δωματίου (χρηματοκιβώτιο, TV κ.λ.π)
  • Πλήρης γνώση της Ξενοδοχειακής Μονάδας, των υπηρεσιών και της περιοχής

Requirements

Απαραίτητα προσόντα:

  • Αποδεδειγμένη επαγγελματική εμπειρία σε ξενοδοχειακές μονάδες 5 αστέρων
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας και της ελληνικής
  • Ευχάριστη, ευγενική και φιλική προσωπικότητα, με διάθεση για εξέλιξη και ανάπτυξη
  • Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά, με στόχο την παροχή υπηρεσιών υψηλού επιπέδου
  • Σημασία στην λεπτομέρεια, πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε απαιτητικές καταστάσεις

Benefits

Στα πλαίσια της παραπάνω θέσης, η εταιρεία μας προσφέρει:

  • Προοπτικές και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Διατροφή, στέγαση για τους μη διαμένοντες στην περιοχή

Domes Resorts is an equal opportunity employer, all applications will be treated in strict confidentiality.

Only suitable candidates will be contacted.

Ζάκυνθος
πριν 10 μήνες
Με κάποια εμπειρία
Πλήρης απασχόληση / Μερική απασχόληση