Για εργοδότες
Assistant F&B Manager
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Η Domes Resorts προσλαμβάνει Assistant Food and Beverage Manager για το νέο 5* ξενοδοχείο της Domes Noruz Mykonos στη Μύκονο, για τη σεζόν 2023:

Απαραίτητα προσόντα

  • Απόφοιτος σχολής Τουριστικών Επαγγελμάτων ή Διοίκησης Τουριστικών Επιχειρήσεων, Ελλάδος ή εξωτερικού
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε 5* ξενοδοχειακές μονάδες
  • Απαραίτητη γνώση του χώρου Τροφίμων και Ποτών
  • Άριστη γνώση λειτουργίας των à la carte Επισιτιστικών τμημάτων
  • Γνώση εφαρμογής και παρακολούθησης διαδικασιών υγιεινής και ασφάλειας
  • Γνώση υπολογισμού/διαχείρισης στατιστικών στοιχείων και ευχέρεια στην δημιουργία και παρακολούθηση προϋπολογισμού
  • Άριστη γνώση αγγλικών, καλή γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί ιδιαίτερο προσόν
  • Άριστη χρήση Η/Υ
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας, οργανωτικές ικανότητες και συνέπεια
  • Ικανότητα επικοινωνίας, εξυπηρέτησης πελατών και ανάπτυξης πωλήσεων

Requirements

Πρόσθετα επιθυμητά προσόντα

  • Γνώση Opera
  • Γνώση επιπλέον ξένων γλωσσών
  • Γνώση Οινολογίας, Bar

Αρμοδιότητες

  • Έλεγχος της λειτουργίας των Επισιτιστικών τμημάτων
  • Να ακολουθεί την πολιτική και τις ποιοτικές προδιαγραφές της εταιρίας
  • Η διασφάλιση της συμμόρφωσης με τους κανονισμούς υγιεινής και ασφάλειας
  • Να αξιολογεί και να αναθέτει αρμοδιότητες στους υφιστάμενους του σύμφωνα με τις ικανότητες και τις δεξιότητες τους.
  • Η εκπαίδευση των νέων και των υφιστάμενων συνεργατών στις κατάλληλες πρακτικές εξυπηρέτησης πελατών

Benefits

Παρέχουμε

  • Πακέτο αποδοχών ανάλογo των προσόντων
  • Προοπτικές και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας
  • Διαμονή και πλήρης διατροφή
  • Συνεχή εκπαίδευση

Domes Resorts & Reservesis an equal opportunity employer, all applications will be treated in strict confidentiality.

Only suitable candidates will be contacted.

Μύκονος
πριν ένα χρόνο
Με μεγάλη εμπειρία
Πλήρης απασχόληση / Μερική απασχόληση