Για εργοδότες
Κωδ:CHEF BIRDMAN
Chef de Partie
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 11 μέρες
Ημ. ανάρτησης

Αρμοδιότητες

  • Επίβλεψη και συντονισμός του Τμήματος της Κουζίνας στην προετοιμασία των παραγγελιών καθώς και στην προπαρασκευαστική διαδικασία
  • Συνεχής έλεγχος των προμηθειών και διασφάλιση της επάρκειάς τους ανά πάσα στιγμή
  • Εκπαίδευση του προσωπικού της κουζίνας με χρήση των κατάλληλων μεθόδων σύμφωνα με τις υποδείξεις του chef
  • Βελτίωση στην παραγωγικότητα του Τμήματος με έμφαση στην ταχύτητα και την ποιότητα του φαγητού
  • Οικοδόμηση σχέσεων εμπιστοσύνης, σεβασμού και συνεργασίας μεταξύ των μελών της ομάδας της κουζίνας
  • Διασφάλιση της τήρησης των κανονισμών υγιεινής σύμφωνα με τους κανονισμούς τροφίμων και ποτών / υγείας και ασφάλειας

Προσόντα

  • 2+ έτη επαγγελματικής εμπειρίας σε ανάλογη θέση
  • Πτυχία Μαγειρικής Τέχνης
  • Άριστες γνώσεις κρεοπωλείου και χειρισμού αντίστοιχων μηχανημάτων
  • Γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Ικανότητα αποτελεσματικής οργάνωσης εργασιών και διαχείρισης χρόνου
  • Ομαδικότητα, προσαρμοστικότητα, με έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Γνώση συστημάτων HACCP και ISO

Τι προσφέρουμε

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με προοπτικές εξέλιξης ανάλογα με τα προσόντα και τις δεξιότητες του υποψηφίου
  • Προγράμματα εκπαίδευσης
  • Γεύμα για το προσωπικό
  • Δυναμικό, φιλικό και υποστηρικτικό περιβάλλον εργασίας
  • Συμμετοχή σε έναν συνεχώς και ταχέως αναπτυσσόμενο όμιλο
Αθήνα