Για εργοδότες
Κωδ:STCPAL
Sales Technical and Support Coordinator
πριν 11 μέρες
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος

Η ΙΑΠΩΝΙΚΗ Α.Ε., ηγέτιδα εταιρεία στην αγορά του Aftermarket στην Ελλάδα, με πανελλαδικό δίκτυο καταστημάτων και με διεθνείς συνεργασίες, αναζητά Sales Technical and Support Coordinator (entry level), με έδρα την Αττική :

Περιγραφή θέσης :

  • Υποστηρίζει την επίλυση τεχνικών θεμάτων σε ανταλλακτικά, εξαρτήματα και μηχανήματα του εξοπλισμού (εγγυήσεις).
  • Δημιουργία, αποστολή και παρακολούθηση των συνδρομητικών συμφωνητικών με τους πελάτες του τεχνικού εξοπλισμού.
  • Τιμολόγηση συνδρομών και σύνταξη συμβολαίων.
  • Τιμολόγηση πακέτων τεχνικών πληροφοριών.

Απαραίτητες Προϋποθέσεις:

  • Τίτλος Πτυχίου Α.Ε.Ι ή Τ.Ε.I. (Διοίκηση Επιχειρήσεων, Μηχανολογία, Ηλεκτρολογία ή συναφές πεδίο).
  •  Γνώση Αγγλικής γλώσσας.
  • Γνώσεις Η/Υ: Ms-Excel και ERP (κατά προτίμηση).
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άνδρες υποψηφίους).

Επιθυμητά  Προσόντα Υποψηφίου:

  • Μεταπτυχιακός τίτλος.
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες, οργάνωση & συνέπεια.
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων.
  • Ομαδικό πνεύμα και άριστη συνεργασία.
  • Εχεμύθεια & διακριτικότητα.
  • Μεθοδικότητα.

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Πρόσθετη ιδιωτική ασφάλιση.
  • Εξαιρετικό εργασιακό κλίμα.
  • Συνεχή εκπαίδευση.
  • Ευκαιρία καριέρας σε μια σταθερά αναπτυσσόμενη εταιρεία.

 Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια. Αξιολογείται το σύνολο των εισερχόμενων βιογραφικών σημειωμάτων για τη συγκεκριμένη θέση, και ακολουθεί επικοινωνία για ορισμό συνέντευξης με όσους-ες υποψηφίους-ες ανταποκρίνονται στο προφίλ της θέσης. Με την αποστολή του βιογραφικού σας συναινείτε στην επεξεργασία των προσωπικών σας δεδομένων, στα πλαίσια του Γενικού Κανονισμού για την Προστασία Δεδομένων (GDPR) και του Ν. 4624/2019.

Παλλήνη