Για εργοδότες
Οδηγός φορτηγού οχήματος (Ν. Ιωαννίνων)
Company logo - click to visit company page
2001-30000
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
πριν 10 μέρες
Ημ. ανάρτησης

Η ΤΕΡΝΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΑΒΕΤΕ, εταιρεία του Ομίλου ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ, αναζητά:

Οδηγό φορτηγού οχήματος

για τη Μονάδα Διαχείρισης Απορριμμάτων Ηπείρου - Πολύγυρος Δήμου Δωδώνης

Καθήκοντα θέσης:

  • Μεταφέρει υλικά σε απορριματοκιβώτια ανοιχτού ή κλειστού τύπου (press containers), με φορτηγό τύπου Hook Lift εντός ή και εκτός (όταν απαιτείται) της μονάδας του εργοστασίου
  • Διασφαλίζει ότι ο εξοπλισμός που χρησιμοποιεί διατηρείται σε άρτια λειτουργική κατάσταση και χωρίς προβλήματα σύμφωνα με τα πρότυπα της εταιρείας που αφορούν τον κινητό εξοπλισμό
  • Συμμορφώνεται με τους κανόνες και την πολιτική Υγείας και Ασφάλειας της εταιρείας
  • Εκτελεί τις καθημερινές εργασίες σύμφωνα με το ημερήσιο πρόγραμμα παραγωγής και τις οδηγίες του Προϊσταμένου
  • Υποχρεωτική χρήση των Μέσων Ατομικής Προστασίας κατά την διάρκεια των εργασιών
  • Καθημερινή τήρηση αναφορών και δελτίων διακινήσεων

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Άδεια οδήγησης Κατηγορίας Γ΄
  • Άδεια χειριστή φορτηγού οχήματος με σύστημα ανύψωσης – απόθεσης καρότσας (Hook-lift), Ομάδα Α΄, ειδικότητα 2
  • Κάτοχος ΠΕΙ
  • Κάρτα ηλεκτρονικού ταχογράφου

Δεξιότητες – Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Δυνατότητα εργασίας σε δύο βάρδιες
  • Προσαρμοστικότητα και μεθοδικότητα
  • Κουλτούρα ασφάλειας στην εργασία και τήρηση των κανόνων Υ&Α της εταιρείας

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Σταθερό περιβάλλον εργασίας
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό ασφαλιστήριο συμβόλαιο
Ιωάννινα