Για εργοδότες
Εργάτης Emergency Response
πριν 11 μέρες
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος

Η εταιρεία Antipollution που δραστηριοποιείται ενεργά στον κλάδο της ναυτιλίας και κατέχει πολυετή εμπειρία στην υποδοχή και διαχείριση αποβλήτων, ζητά να προσλάβει άμεσα για πλήρη απασχόληση Εργάτη για το τμήμα Emergency Response στην εγκατάσταση στη Δραπετσώνα. Η έδρα της θέσης είναι στο Νέο Μώλο Δραπετσώνας.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Εργασίες, χερσαίες και θαλάσσιες, καθαρισμού λιμένα
  • Αντιμετώπιση περιστατικού ρύπανσης λιμένα σε χερσαίο ή θαλάσσιο περιβάλλον με αντίστοιχο εξοπλισμό (σκάφος, απορροφητικά υλικά, αντιρρυπαντικό εξοπλισμό)
  • Μέλος του πληρώματος ταχύπλοου σκάφους ως βοηθός χειριστή σκάφους και εργάτης καθαρισμού στην επιφάνειας της θάλασσας σε επιπλέοντα απόβλητα
  • Συντήρηση μηχανημάτων και εξοπλισμού τμήματος
  • Βάρδιες μέσα στο μήνα για 24ωρη ετοιμότητα για αντιμετώπιση έκτακτων περιστατικών ρύπανσης

Απαιτούμενα προσόντα για τη θέση:

  • Απόφοιτος Λυκείου/ΕΠΑΛ
  • Συνεπής, συνεργάσιμος, επικοινωνιακός
  • Κατοχή διπλώματος ταχυπλόου θα θεωρηθεί προσόν
  • Καλές γνώσεις αγγλικών θα εκτιμηθούν

Η εταιρία προσφέρει:

  •  Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  •  Ομαδικό συμβόλαιο ιδιωτικής ασφάλειας
  •  Άριστο περιβάλλον εργασίας
  •  Συνεχή εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης
Δραπετσώνα