Για εργοδότες
Cook B/Μάγειρας Β - Domes White Coast Milos
ΜήλοςΤοποθεσία
Μήλος
πριν 11 μέρες
Ημ. ανάρτησης

O ξενοδοχειακός όμιλος  Domes Resorts, ένας από τους ταχύτερα αναπτυσσόμενους ξενοδοχειακούς ομίλους στη Μεσόγειο, προσλαμβάνει  Μάγειρες Β για το fine dining εστιατόριο της MAKRIS στο 5* ξενοδοχείο Domes White Coast Milos, στο νησί της Μήλου για την σεζόν του 2024.

Καθήκοντα:

  • Προετοιμασία των πιάτων σύμφωνα με τις οδηγίες του σεφ
  • Μαγείρεμα και προετοιμασία πιάτων πρωινού, μεσημεριανού ή βραδινού ανάλογα με τη βάρδια
  • Έλεγχος όλων των προϊόντων με σκοπό την εξασφάλιση της καλής ποιότητας
  • Διατήρηση όλων των χώρων της κουζίνας καθαρών και τακτοποιημένων
  • Διασφάλιση της τήρησης των κανόνων υγιεινής & ασφάλειας στον χώρο της κουζίνας
  • Διατήρηση υψηλής ποιότητας προσωπικής υγιεινής και εμφάνισης

Requirements

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Απόφοιτος/-η σχολής μαγείρων
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε εστιατόρια à la carte σε ξενοδοχεία 5*
  • Ικανότητα διαχείρισης προσωπικού κουζίνας/λάντζας
  • Γνώση και τήρηση διαδικασιών υγιεινής και ασφάλειας
  • Γνώση της ελληνικής και τουλάχιστον της αγγλικής γλώσσας
  • Ευελιξία στη διαχείριση προβλημάτων
  • Προσαρμοστικότητα στο περιβάλλον εργασίας
  • Προσφορά και διάθεση υπηρεσιών υψηλών προδιαγραφών
  • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας
  • Προσεγμένη εμφάνιση, καθαριότητα
  • Επαγγελματισμός

Benefits

Στο πλαίσιο της παραπάνω θέσης, προσφέρουμε:

  • Πακέτο αποδοχών ανάλογο προσόντων
  • Δυνατότητες ανάπτυξης μέσα σε ένα συνεχώς αναπτυσσόμενο εργασιακό περιβάλλον
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Διατροφή, διαμονή για τους μη διαμένοντες στην περιοχή
  • Συνεχή εκπαίδευση

Domes Resorts & Reservesis an equal opportunity employer, all applications will be treated in strict confidentiality.

Only suitable candidates will be contacted.

Μήλος