Για εργοδότες
Captain - 91 Athens Riviera
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 11 μέρες
Ημ. ανάρτησης

Η Domes Resorts και το επιτυχημένο εστιατόριο Barbarossa ταξιδέυουν μαζί στην Αθήνα και αναζητουν Captain για το νέο πολυτελές Glamping και Members Club «91 Athens Riviera» στην περιοχή της Βούλας.

Καθήκοντα

  • Yπεύθυνος για τον ομαλό ρυθμό της εμπειρίας φαγητού των πελατών
  • Διατήρηση πελατοκεντρικής στάσης και παροχή άριστης εμπειρίας πελατών
  • Συμμόρφωση με όλους τους κανονισμούς τροφίμων και ποτών
  • Κατανομή καθηκόντων μεταξύ των σερβιτόρων και καθοδήγηση και ενθάρρυνση της ομαδικότητας
  • Επιβεβαίωση και διαχείριση κρατήσεων για εξασφάλιση αποτελεσματικής ροής εργασίας.
  • Επίλυση οποιωνδήποτε θεμάτων που προκύπτουν κατά τη διάρκεια του γεύματος
  • Εξασφάλιση της υψηλότερης δυνατής εξυπηρέτησης πελατών

Requirements

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος τουριστικής σχολής
  • Καλή γνώση των υγειονομικών και ασφαλειακών προτύπων.
  • Απαραίτητη η πολύ καλή γνώση της αγγλικής και προαιρετικά μιας δεύτερης ξένης γλώσσας
  • Ανάλογη προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε ξενοδοχεία πολυτελείας ή σε αντίστοιχη θέση σε υπηρεσίες εστίασης
  • Ευγένεια, ευχάριστη και φιλική προσωπικότητα
  • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας
  • Προσεγμένη εμφάνιση, καθαριότητα
  • Προσανατολισμένος-η στην εξυπηρέτηση και την ικανοποίηση του πελάτη
  • WSET πιστοποίηση (θα θεωρηθεί προσόν)

Benefits

Στο πλαίσιο της παραπάνω θέσης, προσφέρουμε

  • Πακέτο αποδοχών ανάλογο προσόντων
  • Δυνατότητες ανάπτυξης μέσα σε ένα συνεχώς αναπτυσσόμενο εργασιακό περιβάλλον
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση

Domes Resorts is an equal opportunity employer, all applications will be treated in strict confidentiality.

Only suitable candidates will be contacted.

Αθήνα