Για εργοδότες
Bartender - 91 Athens Riviera
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 10 μέρες
Ημ. ανάρτησης

Η Domes Resorts και το επιτυχημένο εστιατόριο Barbarossa ταξιδέυουν μαζί στην Αθήνα και αναζητουν Bartender για το νέο πολυτελές Glamping και Members Club «91 Athens Riviera» στην περιοχή της Βούλας.

 Καθήκοντα

  • Παρασκευή αλκοολούχων και μη αλκοολούχων ποτών για τους πελάτες του μπαρ και του εστιατορίου
  • Αλληλεπίδραση με τους πελάτες, λήψη παραγγελιών και σερβίρισμα σνακ και ποτών
  • Εκτίμηση αναγκών και προτιμήσεων των πελατών και πρόταση των αντίστοιχων ποτών
  • Ανάμειξη υλικών για την παρασκευή κοκτέιλ
  • Σχεδιασμός και παρουσίαση του μενού του μπαρ
  • Αναπλήρωση αποθέματος και προμηθειών του μπαρ
  • Διατήρηση πελατοκεντρικής στάσης και παροχή άριστης εμπειρίας πελατών
  • Συμμόρφωση με όλους τους κανονισμούς τροφίμων και ποτών

Requirements

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος τουριστικής σχολής
  • Πτυχίο bartender
  • Άριστη γνώση παρασκευής cocktail με προϋπηρεσία σε υψηλής γαστρονομίας εστιατόρια
  • Απαραίτητη η πολύ καλή γνώση της αγγλικής και προαιρετικά μιας δεύτερης ξένης γλώσσας
  • Ανάλογη προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε ξενοδοχεία πολυτελείας ή σε αντίστοιχη θέση σε υπηρεσίες εστίασης
  • Ευγένεια, ευχάριστη και φιλική προσωπικότητα
  • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας
  • Προσεγμένη εμφάνιση, καθαριότητα
  • Προσανατολισμένος-η στην εξυπηρέτηση και την ικανοποίηση του πελάτη
  • WSET πιστοποίηση (θα θεωρηθεί προσόν)

Benefits

Στο πλαίσιο της παραπάνω θέσης, προσφέρουμε

  • Πακέτο αποδοχών ανάλογο προσόντων
  • Δυνατότητες ανάπτυξης μέσα σε ένα συνεχώς αναπτυσσόμενο εργασιακό περιβάλλον
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση

Domes Resorts is an equal opportunity employer, all applications will be treated in strict confidentiality.

Only suitable candidates will be contacted.

Αθήνα