Για εργοδότες
Assistant Pastry Chef - 91 Athens Riviera
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 13 μέρες
Ημ. ανάρτησης

 Η Domes Resorts και το επιτυχημένο εστιατόριο Barbarossa ταξιδέυουν μαζί στην Αθήνα και αναζητουν Assistant Pastry Chef /Ζαχαροπλάστη για το νέο πολυτελές Glamping και Members Club «91 Athens Riviera» στην περιοχή της Βούλας.

Καθήκοντα

  • Παρασκευή ευρείας ποικιλίας ειδών ζαχαροπλαστικής ακολουθώντας παραδοσιακές και σύγχρονες συνταγές
  • Δημιουργία νέων και συναρπαστικών επιδορπίων για την ανανέωση των μενού μας και την προσέλκυση του ενδιαφέροντος των πελατών
  • Διακόσμηση γλυκών, χρησιμοποιώντας διαφορετικά είδη γλάσου, επικαλύψεων, κ.λπ., ώστε να διασφαλίζεται η όμορφη και εντυπωσιακή εμφάνιση
  • Παρακολούθηση αποθεμάτων βασικών υλικών, όπως αλεύρι, ζάχαρη, κ.λπ. και πραγματοποίηση των κατάλληλων παραγγελιών εντός του προϋπολογισμού
  • Έλεγχος της ποιότητας των υλικών, της κατάστασης του εξοπλισμού και των συσκευών που χρησιμοποιούνται στην παρασκευή
  • Διατήρηση ενός καθαρού και τακτοποιημένου πόστου και συμμόρφωση με τα πρότυπα υγείας και ασφάλειας

Requirements

 Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος/-η σχολής μαγείρων
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε εστιατόρια à la carte σε ξενοδοχεία 5*
  • Γνώση και τήρηση διαδικασιών υγιεινής και ασφάλειας
  • Γνώση της ελληνικής και τουλάχιστον της αγγλικής γλώσσας
  • Ευελιξία στη διαχείριση προβλημάτων
  • Προσαρμοστικότητα στο περιβάλλον εργασίας
  • Προσφορά και διάθεση υπηρεσιών υψηλών προδιαγραφών
  • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας
  • Προσεγμένη εμφάνιση, καθαριότητα
  • Επαγγελματισμός

Benefits

Στο πλαίσιο της παραπάνω θέσης, προσφέρουμε

  • Πακέτο αποδοχών ανάλογο προσόντων
  • Δυνατότητες ανάπτυξης μέσα σε ένα συνεχώς αναπτυσσόμενο εργασιακό περιβάλλον
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση

Domes Resorts is an equal opportunity employer, all applications will be treated in strict confidentiality.

Only suitable candidates will be contacted.

Αθήνα
Με κάποια εμπειρία
Μερική απασχόληση