Για εργοδότες
Υπεύθυνος εγκαταστάσεων & εξοπλισμού
πριν 16 μέρες
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος
ΕκπαίδευσηΚατηγορία θέσης
Εκπαίδευση

H SAE Athens αναζητεί Υπεύθυνο εγκαταστάσεων και εξοπλισμού (Facilities Coordinator) για τη στελέχωση του τμήματος IT & Resources.

Μέλος του ομίλου SAE, του μεγαλύτερου εκπαιδευτικού φορέα στον τομέα των δημιουργικών μέσων παγκοσμίως, η SAE Athens λειτουργεί ως εκπαιδευτικός φορέας μεταλυκειακής κατάρτισης με εστίαση στην εκμάθηση τεχνικών παραγωγής και τη χρήση τεχνολογίας για δημιουργικούς σκοπούς. Οι εγκαταστάσεις μας στο Μοσχάτο συμπεριλαμβάνουν σύγχρονα studios παραγωγής ήχου και εικόνας, πολυθέσια εργαστήρια υπολογιστών, εξειδικευμένους χώρους πρακτικής εξάσκησης και αίθουσες διδασκαλίας και εκδηλώσεων.

Τα καθήκοντα του τμήματος IT & Resources περιλαμβάνουν τη διασφάλιση της καλής λειτουργίας των κτιριακών εγκαταστάσεων, γραφειακού και εξειδικευμένου εξοπλισμού και των υπολογιστών της SAE, παράλληλα με την πρώτου επιπέδου εξυπηρέτηση σπουδαστών και προσωπικού σε ζητήματα τεχνολογίας.

H θέση είναι πλήρους απασχόλησης, με ωράριο εργασίας 14.00 - 22.00 από Τρίτη έως Παρασκευή και 11.00 - 19.00 το Σάββατο.

Αρμοδιότητες:

  • Επίβλεψη και βασική συντήρηση κτιριακών εγκαταστάσεων
  • Συντονισμός τεχνικών συνεργατών και επιτήρηση σχετικών εργασιών
  • Διάγνωση βλαβών και αποκατάσταση τεχνικών προβλημάτων γραφειακού εξοπλισμού
  • Περιοδικές εργασίες συντήρησης και ενημέρωσης υπολογιστών
  • Διασφάλιση καλής λειτουργίας ειδικού εξοπλισμού και συστημάτων
  • Εξυπηρέτηση και υποστήριξη προσωπικού και σπουδαστών σε τεχνικά ζητήματα
  • Τήρηση πρωτοκόλλων ασφαλείας

Απαραίτητα προσόντα:

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον ενός (1) έτους στην επιτήρηση εγκαταστάσεων ή/και την εποπτεία χρήσης εξοπλισμού
  • Εμπειρία στην εγκατάσταση και αναβάθμιση υπολογιστών σε περιβάλλον Windows (hardware & software)
  • Ικανότητα οργάνωσης εργασιών και διαχείρισης χρόνου
  • Υπευθυνότητα, μεθοδικότητα και προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Καλή χρήση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας και της σχετικής με το αντικείμενο ορολογίας

Επιθυμητά προσόντα:

  • Προϋπηρεσία ή/και πρότερη εκπαίδευση στον τομέα του IT
  • Εμπειρία στην συντήρηση δικτυακού & τηλεπικοινωνιακού εξοπλισμού
  • Εμπειρία στην εγκατάσταση και αναβάθμιση υπολογιστών σε περιβάλλον MacOS (hardware & software)

Αποστολή βιογραφικών στο email hr.athens@sae.edu.

Η SAE προσφέρει ευκαιρίες προσωπικής και επαγγελματικής εξέλιξης σε ένα σύγχρονο, ευχάριστο και δημιουργικό περιβάλλον εργασίας. Διασφαλίζει ίση μεταχείριση και πρόσβαση ανεξαρτήτως φύλου, ηλικίας, αναπηρίας, θρησκείας ή πεποιθήσεων, εθνοτικής ή κοινωνικής προέλευσης, οικογενειακής κατάστασης ή σεξουαλικού προσανατολισμού.

Όλες οι υποβληθείσες αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Με την ολοκλήρωση της συλλογής και αξιολόγησης των βιογραφικών σημειωμάτων, το HR Department θα επικοινωνήσει αποκλειστικά με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της συγκεκριμένης θέσης εργασίας, ώστε να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Μοσχάτο