Για εργοδότες
Bartender - Domes Novos Santorini
ΘήραΤοποθεσία
Θήρα
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης

O ξενοδοχειακός όμιλος Domes Resorts, ένας από τους ταχύτερα αναπτυσσόμενους ξενοδοχειακούς ομίλους στη Μεσόγειο, προσλαμβάνει Bartender / Barman για το άνοιγμα του νέου 5* ξενοδοχείου Domes Novos Santorini στην περιοχή Θόλος στην Σαντορίνη, για τη σεζόν 2024.

Καθήκοντα:

  • Παρασκευή αλκοολούχων και μη αλκοολούχων ποτών για τους πελάτες του μπαρ και του εστιατορίου
  • Αλληλεπίδραση με τους πελάτες, λήψη παραγγελιών και σερβίρισμα σνακ και ποτών
  • Εκτίμηση αναγκών και προτιμήσεων των πελατών και πρόταση των αντίστοιχων ποτών
  • Ανάμειξη υλικών για την παρασκευή κοκτέιλ
  • Σχεδιασμός και παρουσίαση του μενού του μπαρ
  • Αναπλήρωση αποθέματος και προμηθειών του μπαρ
  • Διατήρηση πελατοκεντρικής στάσης και παροχή άριστης εμπειρίας πελατών
  • Συμμόρφωση με όλους τους κανονισμούς τροφίμων και ποτών

Requirements

Απαραίτητα προσόντα:

  • Απόφοιτος τουριστικής σχόλης
  • Πτυχίο bartender
  • Άριστη γνώση παρασκευής cocktailμε προϋπηρεσία σε υψηλής γαστρονομίας εστιατόρια
  • Απαραίτητη η πολύ καλή γνώση της αγγλικής και προαιρετικά μιας δεύτερης ξένης γλώσσας
  • Ανάλογη προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε ξενοδοχεία πολυτελείας ή σε αντίστοιχη θέση σε υπηρεσίες εστίασης
  • Ευγένεια, ευχάριστη και φιλική προσωπικότητα
  • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας
  • Προσεγμένη εμφάνιση, καθαριότητα
  • Προσανατολισμένος-η στην εξυπηρέτηση και την ικανοποίηση του πελάτη
  • WSET πιστοποίηση (θα θεωρηθεί προσόν)

Benefits

Στο πλαίσιο της παραπάνω θέσης, προσφέρουμε:

  • Πακέτο αποδοχών ανάλογο προσόντων
  • Δυνατότητες ανάπτυξης μέσα σε ένα συνεχώς αναπτυσσόμενο εργασιακό περιβάλλον
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Διατροφή, διαμονή για τους μη διαμένοντες στην περιοχή
  • Συνεχή εκπαίδευση

Domes Resorts is an equal opportunity employer, all applications will be treated in strict confidentiality. Only suitable candidates will be contacted.

Θήρα
Με μεγάλη εμπειρία