Για εργοδότες
Tariffs & Fees Officer / Antipollution
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος

Tariffs & Fees Officer

Η εταιρεία Antipollution που δραστηριοποιείται ενεργά στον κλάδο της ναυτιλίας και κατέχει πολυετή εμπειρία στην υποδοχή και διαχείριση αποβλήτων, ζητά να προσλάβει άμεσα για πλήρη απασχόληση Tariffs & Fees Officer. Η έδρα της θέσης είναι στον Πειραιά.

Η Antipollution, μέλος του Ομίλου V Group,κατέχει πάνω από 70 χρόνια εμπειρίας στον χώρο και αναγνωρίζεται ως ο κορυφαίος πάροχος Υπηρεσιών Υποδοχής Στερεών Αποβλήτων σε λιμάνια της Ελλάδας. Λειτουργεί στα μεγαλύτερα λιμάνια της Ελλάδας, καθώς και σε πολλές ιδιωτικές μαρίνες και τερματικούς σταθμούς, παρέχοντας ολοκληρωμένες, προσαρμοσμένες στις ανάγκες περιβαλλοντικές λύσεις.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Εκκαθαρίσεις λιμένων (ΟΛΘ, ΟΛΝΕ, Ναυπηγεία Ελευσίνας, ΑΓΕΤ)
  • Καταγραφή δεδομένων στο μηχανογραφικό σύστημα
  • Επικοινωνία με ΦΔΛ, πελάτες και λογιστήριο
  • Έκδοση στατιστικών
  • Παρακολούθηση ποσοτήτων αποβλήτων και έλεγχος ορθότητας δελτίων

Απαιτούμενα προσόντα για τη θέση:

  • Πτυχίο στα Ναυτιλιακά/Διοίκηση Επιχειρήσεων θα θεωρηθεί προσόν
  • 1-2 χρόνια εμπειρίας σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση βασικών προγραμμάτων Η/Υ και προχωρημένες γνώσεις σε Microsoft Excel
  • Εμπειρία σε ERP, SoftOne, η σε άλλο μηχανογραφικό σύστημα
  • Αναλυτικές ικανότητες και προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών, διαχείριση προβλημάτων και άμεση εξεύρεση εφικτών λύσεων
  • Θέληση για μάθηση και αυτοβελτίωση

Η εταιρεία προσφέρει:

  •  Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  •  Ομαδικό συμβόλαιο ιδιωτικής ασφάλειας
  •  Άριστο περιβάλλον εργασίας
  •  Συνεχή εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης

Πειραιάς