Για εργοδότες
ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΒόλοςΤοποθεσία
Βόλος
πριν 10 μήνες
Ημ. ανάρτησης

Αρμοδιότητες

  • Εκτίμηση νοητικού δυναμικού των ωφελουμένων με εφαρμογή ψυχομετρικών εργαλείων
  • Ψυχολογικές παρεμβάσεις (ατομικές και ομαδικές συνεδρίες)
  • Οικογενειακή συμβουλευτική
  • Δημιουργία και συμμετοχή σε ψυχοπαιδαγωγικές ομάδες
  • Αξιολογήσεις των ωφελουμένων και υποβολή τους στους Δημόσιους φορείς
  • Συμμετοχή στην διεπιστημονική ομάδα αποκατάστασης
  • Παρεμβάσεις ευαισθητοποίησης στη σχολική κοινότητα σε συνεργασία με την Κοινωνική Υπηρεσία
  • Εκτέλεση διοικητικών καθηκόντων άμεσα συναρτώμενων με το θεραπευτικό έργο

Υποχρεωτικά προσόντα:

  • Πτυχίο ψυχολογίας
  • Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Στρατιωτικές υποχρεώσεις εκπληρωμένες

Προαιρετικά προσόντα

  • Εμπειρία σε παιδιά με κινητικές /αναπτυξιακές / μαθησιακές δυσκολίες
  • Μεταπτυχιακές σπουδές στην ψυχολογία

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ

Παρακαλούμε αποστείλατε  βιογραφικό έως  19/6/2023  στην ηλεκτρονική διεύθυνση: hr1@elepap.gr

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ
Βόλος
Με κάποια εμπειρία
Μερική απασχόληση