Τεχνολόγος Ιατρικών εργαστηρίων / Βοηθός ιατρικών εργαστηρίων
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης

Ζητείται  Τεχνολόγος Ιατρικών εργαστηρίων / Βοηθός ιατρικών εργαστηρίων ή με πτυχίο σε συναφές αντικείμενο, με εμπειρία στις αιμοληψίες και άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ προκειμένου να εργαστεί σε κορυφαία ιατρική διαγνωστική αλυσίδα στην Καλαμάτα.

Προφίλ Υποψήφιου (ας):

Αν έχετε όρεξη για δουλειά και μπορείτε να ανταπεξέλθετε σε ένα ιδιαίτερα απαιτητικό περιβάλλον εργασίας που απαιτεί μεγάλη συγκέντρωση, γρήγορη σκέψη και άριστη οργάνωση, τότε σας προσκαλούμε να δουλέψετε στην εταιρία Falireas Medical Diagnostic Laboratories στην Καλαμάτα. Θα εργαστείτε σε ένα πολύ καλό περιβάλλον εργασίας και θα πλαισιώνεστε από μια εξαιρετική ομάδα συνεργατών.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ / ΙΕΚ ή συναφές
  • Εμπειρία και άριστη ικανότητα στις αιμοληψίες
  • Εμπειρία στον χειρισμό Η/Υ
  • Άριστος χειρισμός Microsoft office (word, excel, internet)
  • Άριστη ικανότητα εκμάθησης λογισμικού
  • Εξοικείωση με ιατρικούς όρους και εξετάσεις
  • Μεθοδικότητα, συνέπεια, μεγάλη προσοχή στην λεπτομέρεια
  • Απόδοση σε συνθήκες πίεσης
  • Ευχάριστη επικοινωνιακή προσωπικότητα
  • Πελατοκεντρική αντίληψη
  • Δυναμική και ευχάριστη προσωπικότητα, ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας

Επιθυμητά προσόντα

  • Προηγούμενη εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώση χρήσης αιματολογικών / βιοχημικών / ανοσολογικών μηχανημάτων
  • Γνώση τυφλού συστήματος δακτυλογράφησης

Παρακαλούμε στο βιογραφικό να αναφέρονται οι βαθμολογίες πτυχίων και διπλωμάτων. Cover letter και συστατικές επιστολές προηγούμενων εργοδοτών είναι ιδιαιτέρως χρήσιμες.

Καθήκοντα: Αιμοληψίες και λοιπά ιατρικά καθήκοντα • Εισαγωγή δεδομένων πελατών / εξετάσεων στο μηχανογραφικό σύστημα • Διαχείριση πελατών τηλεφωνικού κέντρου και ηλεκτρονικής αλληλογραφίας

Ωράριο: 3 ημέρες πρωινή και 2 ημέρες απογευματινή εργασία και ένα στα δύο Σάββατα.

Αποδοχές: Η εταιρία προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, μεγάλες προοπτικές εξέλιξης και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας στο μεγαλύτερο ιατρικό κέντρο της Μεσσηνίας.

Έναρξη εργασίας: Άμεσα

Επικοινωνία θα γίνει μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης, προκειμένου να οριστεί ημερομηνία για συνέντευξη.

Αποστολή βιογραφικών: Παρακαλούμε όπως αποστείλετε το βιογραφικό στο email hr@falireasmedical.gr

Καλαμάτα