Για εργοδότες
ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΣ - ΑΘΗΝΑ (ΚΩΔ.454)
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης

Το Χαμόγελο του παιδιού αναζητά κατάλληλο υποψήφιο/υποψήφια, για να καλύψει θέση -σε κυλιόμενο ωράριο- του/της Νοσηλευτή/τριας στην Αθήνα.

Κύρια καθήκοντα και βασικές αρμοδιότητες

  • Προάγει και προστατεύει την άριστη κατάσταση της υγείας των παιδιών
  • Αναπτύσσει και εφαρμόζει ένα σχεδιασμό υγείας για κάθε παιδί
  • Συμβάλλει/συμμετέχει και παρακολουθεί την καθαριότητα και την φροντισμένη εμφάνιση των παιδιών
  • Συνοδεύει τα παιδιά σε γιατρούς και νοσηλευτικά κέντρα και σε περίπτωση εισαγωγής σε νοσοκομείο φροντίζει για όλα τα διαδικαστικά θέματα της νοσηλείας του
  • Ελέγχει την ορθή τήρηση του ιατρικού αρχείου των παιδιών
  • Έχει στην ευθύνη της /του την παρακολούθηση της σωστής  παροχής της φαρμακευτικής αγωγής
  • Αναζητά εθελοντές γιατρούς , φαρμακοποιούς
  • Έχει στην ευθύνη του /της την οργάνωση δράσεων αγωγής υγείας για τα παιδιά.

 Απαραίτητα προσόντα υποψηφίων

  • Πτυχίο Νοσηλευτικής Α.Ε.Ι ή Τ.Ε.Ι
  • Άδεια άσκησης επαγγέλματος
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών

Επιπλέον επιθυμητά χαρακτηριστικά και δεξιότητες

  • Δίπλωμα Α’ βοηθειών
  • Προϋπηρεσία σε χώρο παιδικής προστασίας
  • Ικανότητα διαμόρφωσης σχέσεων ασφάλειας και εμπιστοσύνης με τα παιδιά
  • Ανεπτυγμένη παιδαγωγική αντίληψη
  • Ικανότητες οργάνωσης και επικοινωνίας, καλής συνεργασίας, διαχείρισης κρίσεων, λήψης αποφάσεων και ανάπτυξης πρωτοβουλίας
  • Ικανότητα σύναψης υγιών συνεργατικών σχέσεων

Διαδικασία υποβολής αίτησης

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στο e- mail: ergasia.smile@yahoo.gr αναγράφοντας τον κωδικό 454.

Ενδέχεται να ζητηθούν από τους υποψηφίους συστατικές επιστολές.

Τα στοιχεία που υποβάλετε θα χρησιμοποιηθούν μόνο από Το Χαμόγελο του Παιδιού και θα διαγραφούν με την πάροδο 6 μηνών.

Αγία Παρασκευή