Για εργοδότες
Υπάλληλος Εξυπηρέτησης Πελατών (Customer Service)
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Η εταιρεία VIOGENESIS – VGS HELLAS S.A. με έδρα τη Λυκόβρυση Αττικής έχοντας πρωταγωνιστικό ρόλο στον κλάδο των συμπληρωμάτων διατροφής αναζητεί προσωπικό για την κάλυψη της θέσης του Υπαλλήλου Εξυπηρέτησης Πελατών (Customer Service). Πρόκειται για πενθήμερη 8ωρη απασχόληση, Δευτέρα με Παρασκευή, με αντικείμενο την εξυπηρέτηση των B2B πελατών της εταιρείας.

Αρμοδιότητες

  • Υποστήριξη του τμήματος πωλήσεων χονδρικής της εταιρείας
  • Συντονισμός τμήματος πωλήσεων και τμήματος marketing της εταιρείας
  • Σύνταξη, καταχώριση και διαχείριση προσφορών - παραγγελιών στο ERP
  • Εξυπηρέτηση πελατών μέσω τηλεφώνου και e-mail και follow up προσφορών
  • Έκδοση και διαχείριση παραστατικών
  • Έλεγχος και αρχειοθέτηση εγγράφων
  • Σύνταξη reports και αποθήκευση δεδομένων

Απαιτούμενα Προσόντα

  • Απόφοιτος/η Λυκείου/ΙΕΚ/ΤΕΙ/ΑΕΙ
  • Επαγγελματική εμπειρία τουλάχιστον 2 έτη και άνω, στο χώρο εξυπηρέτησης πελατών, θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν εάν υπάγεται σε παρόμοιο κλάδο.
  • Καλή γνώση ERP και MS Office προγραμμάτων
  • Καλή γνώση και χρήση της Αγγλικής γλώσσας
  • Ικανοποιητική χρήση Social Media
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες, άριστη χρήση προφορικού και γραπτού λόγου
  • Ικανότητα ανάλυσης θεμάτων/προβλημάτων
  • Επίδειξη ικανοτήτων οργάνωσης και πρόληψης
  • Συνέπεια, υπευθυνότητα, εμπιστευτικότητα και ακεραιότητα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Διαρκής επιμόρφωση
  • Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Είδος Εργασίας: Πλήρης απασχόληση αορίστου χρόνου
Λυκόβρυση
πριν ένα μήνα