Για εργοδότες
Κωδ:Ref:HH/LFG
Ναυαγοσώστη - Lifeguard
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης
Εποχιακός/ήΤύπος απασχόλησης
Εποχιακός/ή

Ο Όμιλος H Hotels Collection|Hatzilazarou Group ένας από τους κορυφαίους & συνεχώς αναπτυσσόμενους ομίλους στην Ελλάδα, με παρουσία 30 ετών στον κλάδο της φιλοξενίας,  προσφέρει νέες θέσεις εργασίας για τα ξενοδοχεία του  στη Νότια Ρόδο, για τη θερινή σεζόν 2024.

Ναυαγοσώστη

 Περιοχή: Νότια Ρόδος

Τύπος Απασχόλησης: Πλήρης Απασχόληση

Ref: HH/LG

Τι θα συναντήσεις

Οι εργαζόμενοι σε αυτήν τη θέση θα πρέπει να μπορούν να επιβλέπουν την ασφάλεια των λουόμενων και την τήρηση των απαιτούμενων κανονισμών σύμφωνα με τα διεθνή και εθνικά πρότυπα.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Διασφάλιση της καθημερινής προετοιμασίας και συντήρησης του ναυαγοσωστικού εξοπλισμού
  • Προγραμματισμός λειτουργίας πισίνας σύμφωνα με το πρόγραμμα
  • Γενική εποπτεία της ασφάλειας των λουόμενων
  • Διαχείριση περιστατικών
  • Τήρηση όλων των απαιτούμενων εθνικών και διεθνών κανονισμών

Απαραίτητα προσόντα & δεξιότητες

  • Πτυχίο ναυαγοσωστικής σχολής
  • Γνώσεις Α’ βοηθειών
  • Εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων και ομαδικό πνεύμα
  • Βασικές γνώσεις στην εφαρμογή συστημάτων διαχείρισης ISO 9001, 14001 & 22000
  • Βασικές γνώσεις Ασφάλειας και Υγιεινής στον χώρο εργασίας

 Στα πλαίσια της παραπάνω θέσης, η εταιρία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & ασφάλιση
  • Διαμονή ( για κατοίκους εκτός περιοχής) & Διατροφή
  • Καθημερινή μεταφορά στην εργασία, εφόσον χρειάζεται
  • Προοπτικές επαγγελματικής ανέλιξης, σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο
  • Διαρκή Εκπαίδευση σύμφωνα με τα πρότυπα και τη δυναμική εξέλιξη της εταιρίας
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον, σε έναν οργανισμό που νοιάζεται για τους ανθρώπους του, το περιβάλλον και τις τοπικές κοινωνίες

Για όλες τις αιτήσεις και τα στοιχεία που θα υποβληθούν θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

 H Hotels Collection - Unique hotels in Rhodes

Careers – H Hotels Collection – Rhodes luxury hotels – 5 Star hotels in Rhodes

Νότια Ρόδος
Με κάποια εμπειρία
Εποχιακός/ή