Για εργοδότες
Υπεύθυνος Εκπαίδευσης και Ενημέρωσης / Βιολόγος
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
1-15
Φαρμακευτικές & Κλάδος Υγείας

Οι αρμοδιότητες του συνεργάτη είναι:

  • Δημιουργία επιστημονικού εκπαιδευτικού υλικού για ιατρούς και άλλους επιστήμονες υγείας
  • Δημιουργία απλοποιημένου επιστημονικού εκπαιδευτικού υλικού για το κοινό
  • Επικοινωνία με επαγγελματίες υγείας

Τα απαραίτητα προσόντα του συνεργάτη είναι:

  • Πτυχίο Βιολογίας ή άλλο πτυχίο επιστημών υγείας
  • Μεθοδικότητα, όρεξη για δουλειά
  • Διάθεση για νέες γνώσεις στον τομέα της Βιολογίας και Ιατρικής
  • Εξοικείωση με το PubMed και την αναζήτηση επιστημονικής βιβλιογραφίας
  • Άριστα Αγγλικά και Ελληνικά. Γερμανικά είναι plus
  • Γνώση MS Office
  • Γνώσεις Canva, Mailchimp είναι plus
  • Βασικές γνώσεις social media

Τι προσφέρουμε:

  • Ικανοποιητικές αποδοχές
  • Άριστες συνθήκες εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Δυνατότητα ευέλικτου ωραρίου
  • Συμμετοχή στα ερευνητικά προγράμματα του εργαστηρίου

Αθήνα
πριν 9 μήνες
Με κάποια εμπειρία
Πλήρης απασχόληση / Μερική απασχόληση